RESULTS: 2018 USATF INDIANA JUNIOR OLYMPIC CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS

November 10, 2018     |      Eagle Park     |      Nashville, IN
 
USATF Indiana - Association License                        HY-TEK's Meet Manager

8 & Under Girls 2 km
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  #23 Stidam, T             8 16-Unattached             9:07        
  2  #95 McGaughey, N          7 Body in Training          9:09        
  3  #17 Puckett, K            7 16-Unattached             9:53        
  4 #371 Jablonski, C          8 South Centra              9:57        
  5 #163 Mollo, M              8 Columbus Running         10:03        
  6 #158 Calas, K              7 Columbus Running         10:08        
  7  #90 Caughell, M           7 Body in Training         10:31        
  8  #97 Nichols, I            8 Body in Training         10:42        
  9 #162 Lopez, R              7 Columbus Running         10:49        
 10   #1 Bateman, B            7 16-Unattached            10:50        
 11 #165 Payne, K              7 Columbus Running         11:00        
 12  #88 Anderson, G           7 Body in Training         11:24        
 13   #9 Hopf, O               7 16-Unattached            11:29        
 14 #374 Sinclair, B           8 South Centra             11:45        
 15  #22 Slaubaugh, A          7 16-Unattached            12:56  


8 & Under Boys  2 km
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 #135 Lesnet, E             8 Body in Training A        7:51    1             
  2  #73 Scott, C              8 16-Unattached             7:58                  
  3 #298 Rankin, A             8 Fishers Fire A            8:06    2             
  4 #300 Woolever, J           8 Fishers Fire A            8:13    3             
  5 #293 Brier, A              8 Fishers Fire A            8:28    4             
  6 #299 Stow, A               8 Fishers Fire A            8:32    5             
  7 #130 Howell, N             8 Body in Training A        8:35    6             
  8 #295 Melling, C            8 Fishers Fire A            8:40    7             
  9 #125 Applegate, P          8 Body in Training A        8:41    8             
 10  #34 Cottingham, H         8 16-Unattached             8:48                  
 11 #386 Negrete, N            8 South Centra              8:49                  
 12 #378 Ahlbrand, E           7 South Centra              8:52                  
 13 #133 Keenan, C             7 Body in Training A        8:54    9             
 14 #296 Moehl, T              7 Fishers Fire A            8:56   10             
 15  #44 Garmon, T             7 16-Unattached             8:58                  
 16 #171 Jamieson, L           7 Columbus Running          8:59                  
 17 #297 Perez, J              8 Fishers Fire A            9:07   11             
 18 #294 Chilcote, T           8 Fishers Fire A            9:12   12             
 19  #72 Scott, B              7 16-Unattached             9:12                  
 20 #397 Cooper, B             8 Southern Ind              9:23                  
 21 #129 Falin, M              7 Body in Training A        9:23   13             
 22 #377 Adair, C              8 South Centra              9:30                  
 23  #45 Haag, D               8 16-Unattached             9:31                  
 24  #67 Pflum, J              7 16-Unattached             9:36                  
 25  #54 Jones, M              8 16-Unattached             9:41                  
 26  #87 Wright, E             8 16-Unattached             9:42                  
 27 #140 Shriner, I            7 Body in Training A        9:48   14             
 28  #80 Stidam, T             7 16-Unattached             9:51                  
 29 #172 Mugg, N               8 Columbus Running         10:03                  
 30 #170 Anderson, C           8 Columbus Running         10:05                  
 31  #49 House Jr, R           6 16-Unattached            10:32                  
 32 #127 Bragg, N              8 Body in Training A       10:34   15             
 33 #302 Murray, G             6 Fishers Fire B           10:42                  
 34 #132 Jackson, H            8 Body in Training A       10:52   16             
 35 #326 Heiliger, E           7 North Clay               10:59                  
 36 #359 Sweeney, B            6 Northside Saints         11:02                  
 37  #48 Hopf, O               6 16-Unattached            11:29                  
 38 #399 Dodd, R               7 Southern Ind             11:34                  
 39 #145 Newton, C             6 Body in Training B       11:38                  
 40 #147 Swift, P              5 Body in Training B       11:40                  
 41 #173 Wolf, D               7 Columbus Running         12:40                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Fishers Fire A               21    2    3    4    5    7   10   11   12     
      Total Time:    41:59.00                                                    
         Average:     8:23.80                                                    
   2 Body in Training A           37    1    6    8    9   13   14   15   16     
      Total Time:    43:24.00                                                    
         Average:     8:40.80    



9-10 Girls  3 km
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 #333 Carlile, A           10 Northside Saints         11:35                  
  2 #271 Irish, A             10 Fishers Fire             12:36                  
  3 #340 Shackelford, C       10 Northside Saints         13:00                  
  4  #13 Maple, S             10 16-Unattached            13:13                  
  5 #342 Slocum, E             9 Northside Saints         13:18                  
  6  #94 LaBar, C              9 Body in Training         13:22    1             
  7 #168 Smith, K              9 Columbus Running         13:23    2             
  8 #375 Stuckwisch, A        10 South Centra             13:25                  
  9  #89 Applegate, A         10 Body in Training         13:25    3             
 10 #368 Cody, T              10 South Centra             13:30                  
 11  #92 Kaufman, L           10 Body in Training         13:58    4             
 12  #19 Schaller, H           9 16-Unattached            13:58                  
 13 #369 Dowell, L            10 South Centra             13:59                  
 14 #396 Schroering, E        10 Southern Ind             14:06                  
 15 #159 Eddins, C             9 Columbus Running         14:11    5             
 16 #366 Beavers, K           10 South Centra             14:14                  
 17  #98 Shriner, E            9 Body in Training         14:16    6             
 18 #161 Hiatt, S             10 Columbus Running         14:19    7             
 19 #341 Shackelford, J        9 Northside Saints         14:24                  
 20 #164 Nicols, J            10 Columbus Running         14:38    8             
 21  #91 Johnson, K            9 Body in Training         14:56    9             
 22  #24 Tabor, K             10 16-Unattached            15:00                  
 23  #14 Perry, M              9 16-Unattached            15:48                  
 24  #96 Newton, C            10 Body in Training         15:49   10             
 25 #395 Morrison, B          10 Southern Ind             15:58                  
 26 #167 Sluder, A             9 Columbus Running         16:59   11             
 27 #166 Payne, R              9 Columbus Running         19:27   12             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Body in Training             23    1    3    4    6    9   10               
      Total Time:  1:09:57.00                                                    
         Average:    13:59.40                                                    
   2 Columbus Running             33    2    5    7    8   11   12               
      Total Time:  1:13:30.00                                                    
         Average:    14:42.00 


9-10 Boys 3 km
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 #111 Lesnet, M            10 Body in Training         11:18    1             
  2 #347 Carlile, A            9 Northside Saints         11:21                  
  3 #281 Torres, R             9 Fishers Fire             11:36                  
  4  #27 Anderson, C          10 16-Unattached            11:49                  
  5 #195 Hawkins, J           10 Columbus Running A       11:55    2             
  6 #406 Wolf, P              10 Southern Ind             12:19                  
  7 #311 Gentry, J            10 Indiana Track            12:25                  
  8 #383 Jablonski, C          9 South Centra             12:33                  
  9  #64 Mitchell, J          10 16-Unattached            12:42                  
 10  #76 Spurgeon, W           9 16-Unattached            12:49                  
 11 #109 Huseman, M            9 Body in Training         12:50    3             
 12  #35 Dahlstrom, L         10 16-Unattached            12:51                  
 13 #104 Click, C             10 Body in Training         12:51    4             
 14 #101 Barnes, B             9 Body in Training         13:00    5             
 15 #205 Reckers, J           10 Columbus Running A       13:00    6             
 16  #62 Miller, H             9 16-Unattached            13:08                  
 17 #381 Caudill, L           10 South Centra             13:11                  
 18  #43 Garmon, T            10 16-Unattached            13:19                  
 19 #192 Gourley, W            9 Columbus Running A       13:19    7             
 20 #388 Sinclair, B          10 South Centra             13:23                  
 21  #86 Wright, A            10 16-Unattached            13:33                  
 22 #315 Lutz, S              10 Indiana Track            13:35                  
 23 #380 Caudill, J            9 South Centra             13:35                  
 24 #354 Hess, B               9 Northside Saints         13:37                  
 25 #203 Owen, E               9 Columbus Running A       13:39    8             
 26 #279 Reilly, K             9 Fishers Fire             13:40                  
 27 #190 Cumberledge, N        9 Columbus Running A       13:43    9             
 28 #206 Rutledge, L          10 Columbus Running A       13:49   10             
 29 #280 Roby, K               9 Fishers Fire             14:00                  
 30 #110 LaCombe, J           10 Body in Training         14:02   11             
 31 #275 Harris, R             9 Fishers Fire             14:06                  
 32 #352 Hash, L               9 Northside Saints         14:09                  
 33 #207 Sluder, D            10 Columbus Running A       14:12   12             
 34  #56 Keller, L             9 16-Unattached            14:40                  
 35 #201 McNeely, P            9 Columbus Running A       14:50   13             
 36  #82 Wilson, C             9 16-Unattached            14:56                  
 37 #327 Heiliger, N           9 North Clay               14:58                  
 38 #305 Miller, C            10 Greenfield T             15:03                  
 39 #314 Liao, W               9 Indiana Track            15:18                  
 40 #114 Snider, M            10 Body in Training         15:30   14             
 41 #100 Anderson, V           9 Body in Training         15:40   15             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Body in Training             24    1    3    4    5   11   14   15          
      Total Time:  1:04:01.00                                                    
         Average:    12:48.20                                                    
   2 Columbus Running A           32    2    6    7    8    9   10   12   13     
      Total Time:  1:05:36.00                                                    
         Average:    13:07.20   


11-12 Girls 3 km
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #11 Klem, L              12 16-Unattached            11:25                  
  2 #117 Applegate, K         12 Body in Training A       11:44    1             
  3 #320 Grant, G             12 North Clay               11:48                  
  4 #335 Flick, R             12 Northside Saints         11:49                  
  5 #392 Hemmerlein, T        12 Southern Ind             11:52                  
  6 #122 Perez, N             12 Body in Training A       12:00    2             
  7 #123 Score, J             11 Body in Training A       12:03    3             
  8 #367 Campbell, C          12 South Centra             12:07                  
  9  #15 Poindexter, C        12 16-Unattached            12:12                  
 10 #372 Mora, P              12 South Centra             12:13                  
 11 #307 Graham, C            12 Indiana Track            12:17    4             
 12 #310 Somers Glenn, N      12 Indiana Track            12:18    5             
 13 #394 Lorey, M             12 Southern Ind             12:20                  
 14 #365 Adams, G             12 South Centra             12:22                  
 15 #148 Mimbela, H           11 Center Grove             12:22                  
 16  #12 Latham, C            12 16-Unattached            12:22                  
 17 #186 Wolf, K              12 Columbus Running A       12:24    6             
 18 #376 Sunbury, A           12 South Centra             12:28                  
 19 #121 Miller, L            11 Body in Training A       12:33    7             
 20 #285 Bradley, O           11 Fishers Fire A           12:35    8             
 21 #343 Turk, R              11 Northside Saints         12:35                  
 22 #181 Newell, S            12 Columbus Running A       12:36    9             
 23 #390 Dilger, H            11 Southern Ind             12:39                  
 24 #334 Constantino, K       12 Northside Saints         12:40                  
 25 #321 Hayes, E             12 North Clay               12:40                  
 26 #289 Murray, L            12 Fishers Fire A           13:00   10             
 27  #26 Wren, A              12 16-Unattached            13:01                  
 28 #124 Shriner, R           11 Body in Training A       13:01   11             
 29 #291 Taylor, J            11 Fishers Fire A           13:06   12             
 30 #339 Morrow, C            11 Northside Saints         13:07                  
 31  #25 Wilson, M            11 16-Unattached            13:08                  
 32 #286 Bradley, R           11 Fishers Fire A           13:08   13             
 33 #306 Barada, K            12 Indiana Track            13:11   14             
 34 #182 Sasse, S             12 Columbus Running A       13:15   15             
 35 #292 Woolever, W          11 Fishers Fire A           13:18   16             
 36 #175 Gauck, V             11 Columbus Running A       13:20   17             
 37 #119 Dougherty, E         11 Body in Training A       13:23   18             
 38 #118 Comparini, E         12 Body in Training A       13:31   19             
 39 #290 Schiesser, M         11 Fishers Fire A           13:36   20             
 40 #287 Campbell, C          11 Fishers Fire A           13:41   21             
 41 #120 Kaufman, J           11 Body in Training A       13:42   22             
 42 #322 Nuckols, A           11 North Clay               13:48                  
 43 #309 May, J               12 Indiana Track            13:59   23             
 44 #142 Van Zant, S          12 Body in Training B       14:16                  
 45   #5 Dineen, S            12 16-Unattached            14:20                  
 46 #288 Denny, R             11 Fishers Fire A           14:34   24             
 47 #223 Pendleton, K         12 Columbus Running B       14:39   25             
 48 #184 VanNess, L           11 Columbus Running A       14:45   26             
 49 #308 Liao, B              12 Indiana Track            15:03   27             
 50 #141 Nichols, A           11 Body in Training B       15:35                  
 51 #220 Kaiser, M            12 Columbus Running B       16:06   28             
 52 #218 Degaulle, S          11 Columbus Running B       17:10   29             
 53 #219 Hawley, M            11 Columbus Running B       17:34   30             
 54 #217 Cumberledge, M       11 Columbus Running B       21:14   31             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Body in Training A           24    1    2    3    7   11   18   19   22     
      Total Time:  1:01:21.00                                                    
         Average:    12:16.20                                                    
   2 Fishers Fire A               59    8   10   12   13   16   20   21   24     
      Total Time:  1:05:07.00                                                    
         Average:    13:01.40                                                    
   3 Columbus Running A           73    6    9   15   17   26                    
      Total Time:  1:06:20.00                                                    
         Average:    13:16.00                                                    
   4 Indiana Track                73    4    5   14   23   27                    
      Total Time:  1:06:48.00                                                    
         Average:    13:21.60                                                    
   5 Columbus Running B          143   25   28   29   30   31                    
      Total Time:  1:26:43.00                                                    
         Average:    17:20.60     


11-12 Boys 3 km
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #46 Hardin, A            11 16-Unattached            10:37                  
  2 #191 Fleetwood, H         11 Columbus Running A       11:01    1             
  3 #407 Wolf, R              12 Southern Ind             11:08                  
  4 #358 Slocum, G            11 Northside Saints         11:09    2             
  5 #278 Melling, P           11 Fishers Fire             11:09                  
  6  #59 Marion, A            11 16-Unattached            11:16                  
  7 #344 Bosslet, S           12 Northside Saints         11:23    3             
  8  #84 Winders, C           11 16-Unattached            11:29                  
  9 #389 Tormoehlen, T        12 South Centra             11:31                  
 10 #137 McGaughey, C         11 Body in Training A       11:33    4             
 11 #273 Brown, Z             12 Fishers Fire             11:33                  
 12 #126 Barnes, B            12 Body in Training A       11:34    5             
 13  #36 Edwards, E           12 16-Unattached            11:39                  
 14 #403 Schue, A             12 Southern Ind             11:44                  
 15 #138 Neal, R              12 Body in Training A       11:45    6             
 16 #139 Shinneman, J         11 Body in Training A       11:48    7             
 17 #209 Smith, C             11 Columbus Running A       11:48    8             
 18 #131 Jackson, C           11 Body in Training A       11:49    9             
 19 #363 Thomas, N            11 Northside Saints         11:55   10             
 20 #194 Hawkins, J           12 Columbus Running A       11:55   11             
 21 #356 Hummel, E            12 Northside Saints         11:59   12             
 22  #37 Field, G             11 16-Unattached            12:00                  
 23 #346 Braun, Q             11 Northside Saints         12:03   13             
 24 #128 Cummings, G          12 Body in Training A       12:04   14             
 25 #355 Hess, C              12 Northside Saints         12:04   15             
 26  #66 Nifong, N            12 16-Unattached            12:09                  
 27 #385 Jablonski, M         11 South Centra             12:13                  
 28 #349 Constantino, J       11 Northside Saints         12:13   16             
 29 #360 Sweeney, B           11 Northside Saints         12:13   17             
 30 #134 Kimmel, C            11 Body in Training A       12:14   18             
 31 #200 Mathena, W           11 Columbus Running A       12:26   19             
 32  #69 Richardson, J        12 16-Unattached            12:27                  
 33 #382 Dowell, T            12 South Centra             12:33                  
 34 #188 Bense, E             11 Columbus Running A       12:36   20             
 35 #136 McCoskey, L          12 Body in Training A       12:37   21             
 36 #282 Voight, A            11 Fishers Fire             12:40                  
 37 #243 White, N             11 Columbus Running B       12:40                  
 38 #362 Sweeney, R           11 Northside Saints         12:57                  
 39 #232 Hottell, R           12 Columbus Running B       13:07                  
 40 #237 Patchett, D          12 Columbus Running B       13:09                  
 41 #231 Hiatt, W             12 Columbus Running B       13:24                  
 42 #284 Wood, H              11 Fishers Fire             13:29                  
 43 #245 Brown, A             12 Columbus Running C       13:33                  
 44 #144 McGriff, C           12 Body in Training B       13:41                  
 45  #58 Lord, C              11 16-Unattached            14:08                  
 46 #317 Stuart, C            12 Indiana Track            14:16                  
 47 #247 Larson, J            12 Columbus Running C       14:17                  
 48  #39 Fleming, W           12 16-Unattached            14:27                  
 49 #316 Ross, R              12 Indiana Track            14:30                  
 50 #384 Jablonski, L         12 South Centra             14:42                  
 51 #328 Heiliger, P          12 North Clay               14:52                  
 52 #143 Graffis, J           12 Body in Training B       15:11                  
 53 #304 Jarnecke, K          11 Greenfield T             15:41                  
 54 #146 Rivera, A            11 Body in Training B       16:26                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Body in Training A           31    4    5    6    7    9   14   18   21     
      Total Time:    58:29.00                                                    
         Average:    11:41.80                                                    
   2 Northside Saints             40    2    3   10   12   13   15   16   17     
      Total Time:    58:29.00                                                    
         Average:    11:41.80                                                    
   3 Columbus Running A           59    1    8   11   19   20                    
      Total Time:    59:46.00                                                    
         Average:    11:57.20   


13-14 Girls 4 km
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #10 Howell, C            13 16-Unattached            14:46                  
  2 #336 Gallagher, B         14 Northside Saints         15:19                  
  3 #174 Fleetwood, A         14 Columbus Running A       15:26    1             
  4 #253 Myers, L             13 Dirty South XC           15:28    2             
  5 #180 Newell, B            14 Columbus Running A       15:30    3             
  6 #391 Etienne, J           14 Southern Ind             15:39                  
  7   #3 Cline, M             13 16-Unattached            15:41                  
  8 #370 Folsom, K            14 South Centra             15:43                  
  9 #178 Meza, J              13 Columbus Running A       15:52    4             
 10 #338 Lahee, B             14 Northside Saints         15:54                  
 11 #318 Brinkman, P          13 North Clay               16:04                  
 12 #249 Borders, C           13 Dirty South XC           16:09    5             
 13 #179 Morlok, S            13 Columbus Running A       16:19    6             
 14 #337 Guiley, L            13 Northside Saints         16:19                  
 15 #373 Siefker, V           13 South Centra             16:24                  
 16 #176 Gradolf, H           13 Columbus Running A       16:30    7             
 17  #16 Puckett, B           14 16-Unattached            16:45                  
 18 #185 White, E             14 Columbus Running A       16:48    8             
 19   #2 Bolser, S            14 16-Unattached            16:59                  
 20 #393 Jarboe, J            14 Southern Ind             17:10                  
 21 #177 Krueger, C           14 Columbus Running A       17:18    9             
 22 #250 Callahan, E          13 Dirty South XC           17:29   10             
 23 #221 Klaus, J             14 Columbus Running B       17:35   11             
 24 #251 Evans, A             14 Dirty South XC           17:57   12             
 25 #183 Shoaf, O             14 Columbus Running A       18:31   13             
 26 #215 Austin, L            13 Columbus Running B       18:50   14             
 27 #216 Bevis, K             13 Columbus Running B       18:54   15             
 28 #252 Morrow, A            14 Dirty South XC           18:56   16             
 29 #213 Alderfer, H          14 Columbus Running B       19:05   17             
 30 #222 Maldonado, K         13 Columbus Running B       19:10   18             
 31 #224 Rutledge, M          13 Columbus Running B       19:40   19             
 32 #225 Shelton, L           14 Columbus Running B       20:30   20             
 33 #214 Austin, K            13 Columbus Running B       21:01   21             
 34   #7 Gillen, P            13 16-Unattached            22:11                  
 35 #323 Slater, H            14 North Clay               22:27                  
 36 #319 Dillman, R           13 North Clay               23:38                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Columbus Running A           21    1    3    4    6    7    8    9   13     
      Total Time:  1:19:37.00                                                    
         Average:    15:55.40                                                    
   2 Dirty South XC               45    2    5   10   12   16                    
      Total Time:  1:25:59.00                                                    
         Average:    17:11.80                                                    
   3 Columbus Running B           75   11   14   15   17   18   19   20   21     
      Total Time:  1:33:34.00                                                    
         Average:    18:42.80      


13-14 Boys 4 km
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 #408 Wolf, S              14 Southern Ind             13:08    1             
  2 #152 Garrett, T           14 Center Grove             13:14    2             
  3 #155 Sauer, R             14 Center Grove             13:31    3             
  4 #277 Meaux, T             14 Fishers Fire             13:34                  
  5 #150 Costelow, D          14 Center Grove             13:36    4             
  6  #42 Galbreath, Q         13 16-Unattached            13:38                  
  7 #348 Carlile, C           13 Northside Saints         13:40    5             
  8 #187 Austin, C            14 Columbus Running A       13:46    6             
  9  #32 Cates, C             13 16-Unattached            13:46                  
 10 #283 Wilson, A            13 Fishers Fire             14:03                  
 11 #259 Gillam, B            14 Dirty South XC           14:09    7             
 12 #361 Sweeney, K           13 Northside Saints         14:10    8             
 13 #154 Mimbela, P           13 Center Grove             14:15    9             
 14 #265 Rheam, R             13 Dirty South XC           14:17   10             
 15 #350 Eifert, L            14 Northside Saints         14:22   11             
 16  #85 Worland, R           14 16-Unattached            14:23                  
 17 #103 Bragg, J             14 Body in Training         14:25   12             
 18 #274 Carpenter, C         14 Fishers Fire             14:28                  
 19  #47 Helton, M            13 16-Unattached            14:32                  
 20 #267 Valentino, D         14 Dirty South XC           14:32   13             
 21 #398 Craven, J            14 Southern Ind             14:34   14             
 22 #196 Hobbeheydar, S       13 Columbus Running A       14:34   15             
 23 #105 Coggins, W           13 Body in Training         14:35   16             
 24 #345 Bourgeois, M         13 Northside Saints         14:41   17             
 25 #193 Guthrie, C           14 Columbus Running A       14:44   18             
 26 #364 Weber, J             14 Northside Saints         14:46   19             
 27  #61 Miller, C            14 16-Unattached            14:48                  
 28 #402 Musick, C            14 Southern Ind             14:50   20             
 29 #400 Gubbins, W           14 Southern Ind             14:58   21             
 30 #149 Combs, L             13 Center Grove             14:59   22             
 31 #198 Howell, C            14 Columbus Running A       15:01   23             
 32 #107 Falink, C            13 Body in Training         15:02   24             
 33 #405 Weinel, J            14 Southern Ind             15:05   25             
 34 #212 Wager, Z             14 Columbus Running A       15:08   26             
 35 #325 Grant, J             14 North Clay               15:09   27             
 36 #258 Gildea, J            14 Dirty South XC           15:10   28             
 37 #210 Smith, C             13 Columbus Running A       15:12   29             
 38 #272 Brier, C             13 Fishers Fire             15:15                  
 39 #263 Piovesan, R          14 Dirty South XC           15:17   30             
 40 #102 Barnes, B            14 Body in Training         15:18   31             
 41 #401 Hulsman, H           13 Southern Ind             15:20   32             
 42 #331 Slater, H            14 North Clay               15:27   33             
 43 #230 Clulow, R            14 Columbus Running B       15:40   34             
 44 #197 Hottell, K           14 Columbus Running A       15:41   35             
 45 #238 Reckers, A           13 Columbus Running B       15:41   36             
 46 #379 Bontrager, P         14 South Centra             15:42                  
 47  #53 Jones, A             13 16-Unattached            15:42                  
 48 #112 Nichols, C           14 Body in Training         15:43   37             
 49 #266 Rydel-Johnston, H    14 Dirty South XC           15:44   38             
 50 #261 Johnson, B           13 Dirty South XC           15:49   39             
 51 #211 Streitelmeier, J     13 Columbus Running A       15:55   40             
 52 #116 Swift, Q             13 Body in Training         15:57   41             
 53 #404 Wehr, K              13 Southern Ind             16:01   42             
 54 #353 Henry, T             14 Northside Saints         16:10   43             
 55  #63 Miller, W            14 16-Unattached            16:11                  
 56  #29 Austerman, C         14 16-Unattached            16:12                  
 57 #330 Kelar, N             13 North Clay               16:15   44             
 58 #351 Guisinger, Z         13 Northside Saints         16:22   45             
 59 #313 Herrera, G           13 Indiana Track            16:24                  
 60  #57 Lord, A              14 16-Unattached            16:26                  
 61 #236 Niese, C             13 Columbus Running B       16:32   46             
 62  #65 Newton, G            14 16-Unattached            16:36                  
 63  #30 Austin, A            14 16-Unattached            16:41                  
 64 #228 Brahaum, C           13 Columbus Running B       16:46   47             
 65  #38 Fitzgerald, A        13 16-Unattached            16:48                  
 66  #83 Wilson, C            13 16-Unattached            16:50                  
 67 #239 Smith, C             13 Columbus Running B       16:53   48             
 68 #357 Mulvey, S            13 Northside Saints         17:09   49             
 69  #33 Chaney, M            13 16-Unattached            17:20                  
 70 #226 Austin, C            13 Columbus Running B       17:25   50             
 71 #329 Heiliger, W          14 North Clay               17:33   51             
 72 #106 Falin, L             13 Body in Training         18:01   52             
 73 #242 Taylor, D            13 Columbus Running B       19:08   53             
 74  #50 Hudson, R            13 16-Unattached            20:57                  
 75 #332 Slater, H            14 North Clay               21:05   54             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Center Grove Track & XC      40    2    3    4    9   22                    
      Total Time:  1:09:35.00                                                    
         Average:    13:55.00                                                    
   2 Northside Saints             60    5    8   11   17   19   43   45   49     
      Total Time:  1:11:39.00                                                    
         Average:    14:19.80                                                    
   3 Southern Indiana Wolfpa      81    1   14   20   21   25   32   42          
      Total Time:  1:12:35.00                                                    
         Average:    14:31.00                                                    
   4 Columbus Running A           88    6   15   18   23   26   29   35   40     
      Total Time:  1:13:13.00                                                    
         Average:    14:38.60                                                    
   5 Dirty South XC               88    7   10   13   28   30   38   39          
      Total Time:  1:13:25.00                                                    
         Average:    14:41.00                                                    
   6 Body in Training            120   12   16   24   31   37   41   52          
      Total Time:  1:15:03.00                                                    
         Average:    15:00.60                                                    
   7 North Clay                  209   27   33   44   51   54                    
      Total Time:  1:25:29.00                                                    
         Average:    17:05.80                                                    
   8 Columbus Running B          211   34   36   46   47   48   50   53          
      Total Time:  1:21:32.00                                                    
         Average:    16:18.40    


15-18 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   #6 Gamble, M            16 16-Unattached            19:27        
  2 #269 Bucher, A            15 Fishers Fire             22:11        
  3 #169 Strickler, L         16 Columbus Running         23:01        
  4   #4 Davis, C             16 16-Unattached            24:59        
  5  #20 Sica, E              15 16-Unattached            25:26 
 

17-18 Results                                                
  1  #99 Van Zant, V          17 Body in Training         27:18 



15-18 Division Boys
=========================================================================================
      Comp#  Name                            Team                             Time Points
=========================================================================================
15-16 Results
    1   153  Malik, A                    16  Center Grove Track & XC C       16:50       
    2   241  Stohr, A                    16  Columbus Running A              17:07       
    3    77  Stamm, P                    16  16-Unattached                   17:16       
    4   157  Wilson, N                   16  Center Grove Track & XC C       17:17       
    5    41  Gadberry, I                 16  16-Unattached                   17:19       
    6   260  Hubbard, R                  15  Dirty South XC                  17:21      1
    7   256  Borders, N                  16  Dirty South XC                  17:22      2
    8   264  Plumer, S                   15  Dirty South XC                  17:24      3
    9   268  West, Z                     15  Dirty South XC                  17:25      4
   10    78  Stamm, W                    16  16-Unattached                   17:30       
   11   312  Herrera, C                  15  Indiana Track                   17:38       
   12   254  Asplund, J                  16  Dirty South XC                  17:39      5
   13    31  Bland, D                    16  16-Unattached                   17:47       
   14   227  Beard, J                    15  Columbus Running B              17:55       
   15   199  Kilbarger-Stumpff, R        15  Columbus Running A              17:58       
   16   189  Carr, E                     15  Columbus Running A              17:58       
   17   240  Spoon, R                    16  Columbus Running A              18:11       
   18    28  Arndt, A                    15  16-Unattached                   18:17       
   19   151  Galt, J                     15  Center Grove Track & XC C   18:25       
   20    40  Frye, D                     15  16-Unattached                   18:41       
   21    74  Smith, B                    15  16-Unattached                   18:51       
   22   234  Lax, E                      15  Columbus Running B              19:12       
   23   255  Baker, R                    15  Dirty South XC                  19:25      6
   24   115  Swift, L                    15  Body in Training                19:35       
   25   113  Quinnell, T                 15  Body in Training                19:49       
   26   156  Toland, A                   15  Center Grove Track & XC C   20:29       
   27    79  Stephens, J                 16  16-Unattached                   21:50       
   28   235  Lirette, T                  16  Columbus Running B              22:20   


17-18 Results
    1   204  Poludasu, R                 17  Columbus Running A              16:39       
    2   208  Sluys, J                    17  Columbus Running A              16:57       
    3   257  Cornwell, Z                 17  Dirty South XC                  17:15       
    4    52  Jacob, M                    18  16-Unattached                   17:34       
    5    81  Turner, M                   17  16-Unattached                   17:56       
    6    60  McManus, B                  17  16-Unattached                   18:11       
    7    68  Records, J                  17  16-Unattached                   18:27       
    8    70  Richardson, T               18  16-Unattached                   18:39       
    9    55  Kear, Z                     17  16-Unattached                   18:46       
   10   108  Hinderliter, J              17  Body in Training                19:04       
   11   262  Moore, M                    17  Dirty South XC                  19:39       

                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Columbus Running A           27    1    2    3   10   11   12               
      Total Time:  1:26:39.00                                                    
         Average:    17:19.80                                                    
   2 Dirty South XC               30    4    5    6    7    8    9   13   14     
      Total Time:  1:26:47.00                                                    
         Average:    17:21.40