RESULTS: 2017 Noblesville Classic
updated Oct. 23 (3:15pm)
                    2017 Hoosier CC Grand Prix - 10/22/2017                     
                  Guerin Catholic High School, Noblesville, IN                      
                                    Results                                    

=====================================================================================================
Open Men 4 km 
=======================================================================================================
    1  1182 Micah Aldrich            28 USATF - Unatt                  12:55 
    2  1259 Daniel Feltis            21 Unattached                     13:25  
    3  1201 Stephen Hollander        36 USATF - Unatt                  15:25  
    4  1236 Isaac Adams              26 Unattached                     18:55   
    5  1258 John Eiler               38 Unattached                     20:00  
    6  1279 Zach Lau                 37 Unattached                     25:52

=======================================================================================================
Open Women 4 km 
======================================================================================================= 
    1  1227 Kristina Tabor           39 USATF - Unatt                  16:19 
    2  1287 Jen May                  38 Unattached                     18:15 
    3  1264 Ashley Haack             24 Unattached                     21:03 
    4  1262 Brie Fleming             30 USATF - Unatt                  22:28 

=======================================================================================================
Masters 45-49 Men 4 km
=======================================================================================================     
    1  1234 Frederick Zirkle         47 USATF - Unatt                  22:28 

=======================================================================================================
Masters 45-49 Women 4 km
=======================================================================================================     
    1  1199 Cindy Harris             48 USATF - Unatt                  17:16  
    2  1205 Latashia Key             45 USATF - Unatt                  18:14   
    3  1246 Asaka Cadio              48 Unattached                     19:55 

=======================================================================================================
Masters 50-54 Men 4 km
=======================================================================================================    
   1  1276 Lance Kuhn               54 Unattached                     15:34 
   2  1247 Michel Cadio             51 Unattached                     15:34 
   3  1194 Mark Doctor              54 USATF - Unatt                  18:20
   4  1221 Andy Schloot             50 USATF - Unatt                  21:34 

=======================================================================================================
Masters 55-59 Men 4 km
=======================================================================================================   
   1  1140 John Stille              58 M Igloi Tc                     18:59 

=======================================================================================================
Masters 60-64 Men 4 km
=======================================================================================================  
   1  1193 Thomas Dever             60 USATF - Unatt                  14:54 
   2  1186 Jay Beagle               60 USATF - Unatt                  18:49 

=======================================================================================================
Masters 65-69 Men 4 km
=======================================================================================================  
   1  1305 Ron Shew                 66 M Unattached                    21:56


=======================================================================================================
8 & Under Boys 2 km 
=======================================================================================================    
    1  1137 Reece Torres              Fishers Fire                    8:12   
    2  1018 Eli Lesnet                Body In Training Tc             8:24  
    3  1230 Wyatt Turner              USATF - Unatt                   8:36  
    4  1225 Will Spurgeon             USATF - Unatt                   8:42 
    5  1141 Brycen Kelly              Indiana Blast Tc                9:07   
    6  1074 Waylon Gourley            Columbus RC                     9:07   
    7  1356 Matt Huseman              Unatt-Body In Training          9:09   
    8  1135 Alexander Stow            Fishers Fire                    9:10   
    9  1143 Tyler Cates               Indiana State Ac                9:11   
   10  1571 Nathan McKeever           Unatt-Westfield Green Wave      9:21  
   11  1319 Banner Barnes             Unatt-Body In Training          9:22   
   12  1128 Cole Melling              Fishers Fire                    9:26  
   13  1550 Andrew Webster            Unatt-Westfield Green Wave      9:33  
   14  1086 Preston McNeely           Columbus RC                     9:40  
   15  1529 Beckett Milewski          Unatt-Westfield Green Wave      9:40  
   16  1475 Austin Rankin             Unatt-Fisher Fire               9:41  
   17  1479 Isaac Smith               Unatt-Fisher Fire               9:42  
   18  1512 Major Harris              Unatt-Westfield Green Wave      9:49   
   19  1476 Kyle Roby                 Unatt-Fisher Fire               9:51  
   20  1047 David Culajay             Carmel Project                  9:51  
   21  1516 Dexter Hoffman            Unatt-Westfield Green Wave      9:56  
   22  1534 Tyler O'Rourke            Unatt-Westfield Green Wave     10:03  
   23  1538 Will Siurek               Unatt-Westfield Green Wave     10:04  
   24  1132 Luke Powers               Fishers Fire                   10:05  
   25  1178 Nathan Negrete            South Central Indiana RC       10:05  
   26  1522 Parker Johnson            Unatt-Westfield Green Wave     10:17 
   27  1508 Connor Goddard            Unatt-Westfield Green Wave     10:20  
   28  1317 Parker Applegate          Unatt-Body In Training         10:27   
   29  1289 Reuben May                Unattached                     10:28 
   30  1474 Carter Pollak             Unatt-Fisher Fire              10:36  
   31  1366 Connor McCombs            Unatt-Body In Training         10:46   
   32  1204 Mosby Jones               USATF - Unatt                  10:46   
   33  1455 Jacob Klavon              Unatt-Coram DEO                10:50   
   34  1458 Marshall Raber            Unatt-Coram DEO                10:52  
   35  1463 Joseph Johanneman         Unatt-Fisher Fire              11:03  
   36  1008 Elliott Durnell           Body In Training Tc            11:05  
   37  1364 Harold May                Unatt-Body In Training         11:09  
   38  1000 Bryson Baker              South Central Indiana RC       11:22  
   39  1540 Conner Standridge         Unatt-Westfield Green Wave     11:26  
   40  1397 Jake Vincent              Unatt-Body In Training         11:39  
   41  1344 Matthew Falin             Unatt-Body In Training         11:52  
   42  1390 Evan Sjoberg              Unatt-Body In Training         11:55  
   43  1322 Elliott Bassett           Unatt-Body In Training         12:08  
   44  1324 Cole Berry                Unatt-Body In Training         12:29  
   45  1547 Jonathan Umbaugh          Unatt-Westfield Green Wave     12:40 
   46  1327 Nicholas Bragg            Unatt-Body In Training         12:50  
   47  1541 Elijah Standridge         Unatt-Westfield Green Wave     13:18
   48  1498 Ollie Deenik              Unatt-Westfield Green Wave     14:13 
   49  1336 Graham Carney             Unatt-Body In Training         14:59 
   50  1335 Gabe Carney               Unatt-Body In Training         15:23 
   51  1290 Kayden McCloskey          Unattached                     19:53
   52  1363 Arthur May                Unatt-Body In Training         20:06 

=======================================================================================================
8 & Under Girls 2 km 
=======================================================================================================       
    1  1021 Cate McGaughey            Body In Training Tc             9:33 
    2  1505 Sylvia Flynn              Unatt-Westfield Green Wave      9:37 
    3  1441 Hanna Schaller            Unatt-Carmel Project            9:58  
    4  1013 Kenley Johnson            Body In Training Tc            10:01  
    5  1546 Zoe Travelsted            Unatt-Westfield Green Wave     10:08   
    6  1025 Marin McPeek              Body In Training Tc            10:09  
    7  1370 Nora McGaughey            Unatt-Body In Training         10:10   
    8  1031 Naomi Ober                Body In Training Tc            10:26   
    9  1535 Samantha Plummer          Unatt-Westfield Green Wave     10:35  
   10  1506 Samantha Foster           Unatt-Westfield Green Wave     10:39  
   11  1514 Carly Joe Herring         Unatt-Westfield Green Wave     10:39  
   12  1380 Hailey Nobbe              Unatt-Body In Training         10:46  
   13  1545 Zan Travelsted            Unatt-Westfield Green Wave     10:51  
   14  1495 Addison Busch             Unatt-Westfield Green Wave     10:54  
   15  1101 Kodi Smith                Columbus RC                    10:54  
   16  1480 Chloe Thear               Unatt-Fisher Fire              10:58 
   17  1277 Bella Lau                 Unattached                     11:01  
   18  1090 Marleigh Mollo            Columbus RC                    11:03  
   19  1200 Lydia Hawkins             USATF - Unatt                  11:06  
   20  1325 Verity Bishop             Unatt-Body In Training         11:07 
   21  1242 Tamyia Belk               Unattached                     11:16  
   22  1542 Caitlin Stratford         Unatt-Westfield Green Wave     11:25  
   23  1543 Emilee Towns              Unatt-Westfield Green Wave     11:26  
   24  1278 Serenity Lau              Unattached                     11:46  
   25  1401 Kathryn Zitani            Unatt-Body In Training         11:55  
   26  1472 Madeline Mount            Unatt-Fisher Fire              11:58 
   27  1328 Quincy Brodbeck           Unatt-Body In Training         12:01  
   28  1459 Ingrid Thompson           Unatt-Coram DEO                12:15   
   29  1323 Lillian Bennett           Unatt-Body In Training         12:32 
   30  1576 Gabby Shuler              Unattached                     12:38 
   31  1460 Gabby Black               Unatt-Fisher Fire              12:42
   32  1523 Camden Jones              Unatt-Westfield Green Wave     12:45 
   33  1549 Elsie Wares               Unatt-Westfield Green Wave     12:49 
   34  1220 Cheyenne Riley            USATF - Unatt                  12:55  
   35  1072 Jessica Gauck             Columbus RC                    13:15 
   36  1387 Phoenix Rollins           Unatt-Body In Training         13:43  
   37  1180 Brinley Sinclair          South Central Indiana RC       13:47 
   38  1532 Kyla Moran                Westfield Green Wave           13:50 
   39  1353 Abigail Hicks             Unatt-Body In Training         14:36 
   40  1502 Rowan Ferlaino            Unatt-Westfield Green Wave     14:37  
   41  1373 Lila Middleton            Unatt-Body In Training         15:04 
   42  1496 Ava Davis                 Unatt-Westfield Green Wave     15:13 
   43  1494 Mary Brien                Unatt-Westfield Green Wave     15:35 
   44  1273 Marly Jones               Unattached                     17:40  

=======================================================================================================
9-10 Boys 3 km
=======================================================================================================  
    1  1148 Caleb Winders            Indiana Tc                     11:28   
    2  1022 Corban McGaughey         Body In Training Tc            11:36   
    3  1019 Malachi Lesnet           Body In Training Tc            11:39   
    4  1261 Henry Fleetwood          Unattached                     11:55 
    5  1129 Parker Melling           Fishers Fire                   12:12  
    6  1418 William Gilhooly, Iv     Unatt-Carmel Project           12:13   
    7  1041 Carter Buhr              Carmel Project                 12:22  
    8  1016 Charlie Kimmel           Body In Training Tc            12:22   
    9  1195 Grady Field              USATF - Unatt                  12:25   
   10  1511 Caleb Haney              Unatt-Westfield Green Wave     12:34  
   11  1566 Max Watson               Unattached-USATF  		    12:48   
   12  1167 Nathan Thomas            Northside Saints               12:50   
   13  1123 Gabriel Hendricks        Fishers Fire                   12:51   
   14  1379 Chris Nobbe              Unatt-Body In Training         12:54   
   15  1294 Cameron Myers            Unattached                     13:01   
   16  1251 Aidan Cole               Unattached                     13:04   
   17  1527 Donovan Ledford          Unatt-Westfield Green Wave     13:10   
   18  1191 Ian Delillo              USATF - Unatt                  13:11  
   19  1099 Case Smith               Columbus RC                    13:16  
   20  1398 Nash Watson              Unatt-Body In Training         13:21  
   21  1357 Caden Jackson            Unatt-Body In Training         13:29  
   22  1376 Josh Moller              Unatt-Body In Training         13:32   
   23  1174 Miguel Anderson          South Central Indiana RC       13:37  
   24  1338 Cooper Click             Unatt-Body In Training         13:37   
   25  1402 Hudson Barry             Unatt-Carmel Project           13:38  
   26  1431 Ben Leveque              Unatt-Carmel Project           13:43  
   27  1038 Dacoda Yochum            Body In Training Tc            13:44   
   28  1544 Logan Towns              Unatt-Westfield Green Wave     13:51   
   29  1030 Isaac Ober               Body In Training Tc            13:52  
   30  1367 Will McCombs             Unatt-Body In Training         13:53   
   31  1097 Liam Rutledge            Columbus RC                    13:53   
   32  1288 Jude May                 Unattached                     13:55   
   33  1125 Clark Johnson            Fishers Fire                   14:00 
   34  1519 Ryan Hogan               Unatt-Westfield Green Wave     14:02 
   35  1533 Luke Moulder             Unatt-Westfield Green Wave     14:02   
   36  1453 Taye Gutwein             Unatt-Coram DEO                14:03  
   37  1211 Carter Lord              USATF - Unatt                  14:06   
   38  1484 Owen Frazier             Unatt-Indiana State Ac         14:10  
   39  1139 Henry Wood               Fishers Fire                   14:11   
   40  1120 Carsen Ertel             Fishers Fire                   14:12  
   41  1179 Braxton Sinclair         South Central Indiana RC       14:15 
   42  1124 Cameron Hensley          Fishers Fire                   14:16   
   43  1414 Naaman Duckworth         Unatt-Carmel Project           14:21   
   44  1518 Graham Hoffman           Unatt-Westfield Green Wave     14:22   
   45  1217 Jacob Nelson             USATF - Unatt                  14:29   
   46  1520 Blake Hunter             Unatt-Westfield Green Wave     14:34   
   47  1142 Spencer Cates            Indiana State Ac               14:36 
   48  1122 Nathan Graham            Fishers Fire                   14:45 
   49  1525 Alex Lardio              Unatt-Westfield Green Wave     14:58   
   50  1105 Neal White               Columbus RC                    15:07  
   51  1096 Justin Reckers           Columbus RC                    15:14   
   52  1499 Owen Dilley              Unatt-Westfield Green Wave     15:15  
   53  1465 Callen Johnson           Unatt-Fisher Fire              15:22  
   54  1059 Kaden Petrites           Carmel Project                 15:26  
   55  1412 Miller Dobson            Unatt-Carmel Project           15:36  
   56  1136 Owen Talbot              Fishers Fire                   15:43   
   57  1526 Victor Lawson            Unatt-Westfield Green Wave     15:47   
   58  1017 Joseph Lacombe           Body In Training Tc            15:48  
   59  1510 Maddox Grisel            Unatt-Westfield Green Wave     15:51 
   60  1263 Brendan Green            Unattached                     16:00  
   61  1515 Cole Herring             Unatt-Westfield Green Wave     16:01  
   62  1507 Aidan Goddard            Unatt-Westfield Green Wave     16:03  
   63  1350 Jacob Grimes             Unatt-Body In Training         16:14   
   64  1005 Anton Buysse             Body In Training Tc            16:15  
   65  1425 Tyler Hunt               Unatt-Carmel Project           16:18   
   66  1557 Benjamin Rodriquez       Unatt-Westfield Green Wave     16:51   
   67  1349 Alex Green               Unatt-Body In Training         17:02   
   68  1451 Luke Greenwood           Unatt-Coram DEO                17:03  
   69  1482 Henry Weiss              Unatt-Fisher Fire              17:07   
   70  1500 Lucas Evans              Unatt-Westfield Green Wave     17:07   
   71  1214 Dakota Middleton         USATF - Unatt                  17:54  
   72  1371 Ava Middleton            Unatt-Body In Training         18:37 
   73  1355 Thomas Hicks             Unatt-Body In Training         19:13  
   74  1471 Caleb Miller             Unatt-Fisher Fire              19:45  
   75  1354 Peter Hicks              Unatt-Body In Training         22:10  

=======================================================================================================
9-10 Girls 3 km
=======================================================================================================  
    1  1488 Addison Carlile          Unatt-Northside Saints         11:47 
    2  1060 Isabel Rentschler        Carmel Project                 13:24  
    3  1189 Lyla Conway              USATF - Unatt                  13:34  
    4  1073 Victoria Gauck           Columbus RC                    13:36   
    5  1389 Julia Score              Unatt-Body In Training         13:38  
    6  1015 Lucy Kaufman             Body In Training Tc            13:39  
    7  1501 Ella Fawcett             Unatt-Westfield Green Wave     13:44 
    8  1171 Amelia Voglewede         Northside Saints               13:45 
    9  1250 Trinity Cody             Unattached                     13:49  
   10  1228 Reagan Turk              USATF - Unatt                  13:49 
   11  1377 Kate Mumaw               Unatt-Body In Training         13:54   
   12  1223 Avalin Shirley           USATF - Unatt                  13:57   
   13  1034 Brielle Siefert          Body In Training Tc            14:09  
   14  1268 Ella Higbie              USATF - Unatt                  14:20 
   15  1438 Samantha Ravensberg      Unatt-Carmel Project           14:29  
   16  1361 Lucy Lineback            Unatt-Body In Training         14:32 
   17  1044 Jessica Chester          Carmel Project                 14:59  
   18  1014 Jordan Kaufman           Body In Training Tc            15:17 
   19  1554 Emmeline Hahn            Westfield Green Wave           15:20  
   20  1461 Catey Campbell           Unatt-Fisher Fire              15:31 
   21  1029 Chelsea Newton           Body In Training Tc            15:46  
   22  1537 Leah Rounds              Unatt-Westfield Green Wave     15:50  
   23  1416 Ella Gaddis              Unatt-Carmel Project           15:58  
   24  1166 Clover Shackelford       Northside Saints               15:59 
   25  1483 Riley Williams           Unatt-Fisher Fire              16:00 
   26  1083 Eden Knight              Columbus RC                    16:10 
   27  1094 Jordyn Nicols            Columbus RC                    16:13  
   28  1078 Sadie Hiatt              Columbus RC                    16:24 
   29  1552 Olivia Barnett           Westfield Green Wave           16:32 
   30  1493 Kinleigh Bounds          Unatt-Westfield Green Wave     16:40  
   31  1467 Molly Kellogg            Unatt-Fisher Fire              16:52   
   32  1394 Claire Stuber            Unatt-Body In Training         16:57  
   33  1521 Isabelle Jackson         Unatt-Westfield Green Wave     17:00  
   34  1492 Julia Bearman            Unatt-Westfield Green Wave     17:09 
   35  1281 Jenna Letourneau         Unattached                     17:18  
   36  1456 Selah Poer               Unatt-Coram DEO                18:03 
   37  1053 Georgia Kraabel          Carmel Project                 18:08  
   38  1358 Paris Koscelek           Unatt-Body In Training         18:38  
   39  1089 Alyssa Minor             Columbus RC                    18:39 
   40  1396 Haley Vincent            Unatt-Body In Training         18:46  
   41  1202 Zoe Jackson              Columbus RC                    19:00 
   42  1469 Avary McEwen             Unatt-Fisher Fire              20:03  
   43  1369 Sophia McCoskey          Unatt-Body In Training         21:15  


=======================================================================================================
11-12 Boys 3 km
=======================================================================================================  
    1  1197 Quavion Galbreath        USATF - Unatt                  10:18  
    2  1489 Connor Carlile           Unatt-Northside Saints         10:34   
    3  1026 Alec Moor                Body In Training Tc            10:52  
    4  1447 Kj Sweeney               Unatt-Carmel Project           11:01  
    5  1190 Will Conway              USATF - Unatt                  11:08  
    6  1158 Ben Grissom              Northside Saints               11:11 
    7  1337 Caden Click              Unatt-Body In Training         11:13 
    8  1032 Asher Propst             Body In Training Tc            11:18  
    9  1039 Thomas Biltimier         Carmel Project                 11:19  
   10  1138 Gavin Vessels            Fishers Fire                   11:24  
   11  1231 Owen Wanner              USATF - Unatt                  11:24 
   12  1100 Cord Smith               Columbus RC                    11:39  
   13  1114 Joseph Augustine         Fishers Fire                   11:45   
   14  1219 Ryan Rheam               USATF - Unatt                  11:51  
   15  1252 Skyler Cole              Unattached                     11:56 
   16  1433 Max Meisner              Carmel Project                 12:03  
   17  1118 Zachary Brown            Fishers Fire                   12:06   
   18  1133 Jack Roby                Fishers Fire                   12:06   
   19  1408 Everett Carlisle         Unatt-Carmel Project           12:07  
   20  1028 Ronald Neal              Body In Training Tc            12:09  
   21  1573 Egan Williams            Unatt-Carmel Project           12:10  
   22  1233 Owen Woodward            USATF - Unatt                  12:11   
   23  1159 Carson Hess              Northside Saints               12:12  
   24  1203 Alexander Jones          USATF - Unatt                  12:17  
   25  1503 Noah Flynn               Westfield Green Wave           12:18   
   26  1244 Toby Bowling             Unattached                     12:19  
   27  1555 Joseph Mohler            Westfield Green Wave           12:19 
   28  1007 Grant Cummings           Body In Training Tc            12:24  
   29  1429 Zachary Laboyteaux       Unatt-Carmel Project           12:28  
   30  1037 Quinton Swift            Body In Training Tc            12:32  
   31  1045 Aiden Cope               Carmel Project                 12:35  
   32  1420 Logan Heisler            Carmel Project                 12:36 
   33  1152 Simon Bosslet            Northside Saints               12:39  
   34  1040 Maxwell Bontrager        Carmel Project                 12:43  
   35  1151 Elijah Bosslet           Northside Saints               12:45  
   36  1069 Corbin Brahaum           Columbus RC                    12:47  
   37  1206 Braxten Kirchner         USATF - Unatt                  12:48  
   38  1386 Noah Reynolds            Unatt-Body In Training         12:53  
   39  1432 Kole Mathison            Unatt-Carmel Project           12:58  
   40  1160 Eli Hummel               Northside Saints               12:59  
   41  1066 Clayton Austin           Columbus RC                    13:00   
   42  1102 Isaac Terry              Columbus RC                    13:01  
   43  1042 Jack Capes               Carmel Project                 13:05  
   44  1368 Lance McCoskey           Unatt-Body In Training         13:08  
   45  1422 Ethan Hines              Unatt-Carmel Project           13:13  
   46  1043 James Carter             Carmel Project                 13:14  
   47  1415 Yoshito Endo, Jr.        Unatt-Carmel Project           13:20  
   48  1384 Micah Rabon              Unatt-Body In Training         13:23  
   49  1419 Connor Gratigny          Unatt-Carmel Project           13:38   
   50  1509 Brandt Grabowski         Unatt-Westfield Green Wave     13:41 
   51  1536 Jamiah Reid              Unatt-Westfield Green Wave     13:42  
   52  1079 Will Hiatt               Columbus RC                    13:51 
   53  1464 Thomas Johanneman        Unatt-Fisher Fire              13:54  
   54  1095 Derek Patchett           Columbus RC                    13:56  
   55  1424 Colton Hunt              Unatt-Carmel Project           13:59   
   56  1400 Charlie Zink             Unatt-Body In Training         14:05  
   57  1556 Andrew Rodgers           Westfield Green Wave           14:07  
   58  1329 Jacob Brown              Unatt-Body In Training         14:11  
   59  1326 Conor Bozell             Unatt-Body In Training         14:13  
   60  1572 Grant McMath             Unatt-Westfield Green Wave     14:17  
   61  1196 William Fleming          USATF - Unatt                  14:17  
     
   63  1024 Owen McGriff             Body In Training Tc            14:45  
   64  1010 Nate Durnell             Body In Training Tc            14:51 
   65  1023 Cooper McGriff           Body In Training Tc            15:15  
   66  1240 Corwyn Barrows           Unattached                     15:29  
   67  1343 Luke Falin               Unatt-Body In Training         15:32  
   68  1107 Abraham Means            Danville Indiana DP            15:50  
   69  1468 Caleb Lotter             Unatt-Fisher Fire              15:52 
   70  1283 Garrett Lofton           Unattached                     15:52  
   71  1347 Jesse Graffis            Unatt-Body In Training         15:58  
   72  1399 Tim Yochum               Unatt-Body In Training         15:58  
   73  1404 Logan Burns              Unatt-Carmel Project           16:03  
   74  1427 Nolan Jones              Unatt-Carmel Project           16:09  
   75  1372 Eli Middleton            Unatt-Body In Training         16:14  
   76  1454 Aidan King               Unatt-Coram DEO                16:41  
   77  1528 Zachary Lunsford         Unatt-Westfield Green Wave     16:46  
   78  1470 Ethan McNall             Unatt-Fisher Fire              17:22 
   79  1333 Mason Buysse             Unatt-Body In Training         17:46 

=======================================================================================================
11-12 Girls 3 km
=======================================================================================================  
    1  1207 Lauren Klem              USATF - Unatt                  11:31
    2  1487 Gabriella Moreman        Unatt-Indiana State Ac         11:41   
    3  1146 Briley Shillings         Indiana State Ac               11:52  
    4  1145 Katie Morrison           Indiana State Ac               11:55  
    5  1192 MacIe Delillo            USATF - Unatt                  12:04  
    6  1057 Cara Naas                Carmel Project                 12:08  
    7  1490 Srey Folck               Unatt-Northside Saints         12:12  
    8  1001 Kennedy Applegate        Body In Training Tc            12:14  
    9  1112 Lily Myers               Dirty South XC                 12:18  
   10  1046 Sophia Corey             Carmel Project                 12:35  
   11  1428 Jasmine Klopstad         Unatt-Carmel Project           12:37  
   12  1091 Sydney Morlok            Columbus RC                    12:38  
   13  1088 Jessica Meza             Columbus RC                    12:51  
   14  1068 Leslie Austin            Columbus RC                    12:53  
   15  1449 Kara Wenzler             Unatt-Carmel Project           12:55  
   16  1485 Gnister Grant            Unatt-Indiana State Ac         12:57 
   17  1560 Kyleigh Wolf             Columbus RC                    13:05  
   18  1282 Chenyao Liu              Unattached                     13:06 
   19  1568 Ellia Hayes              Indiana State AC               13:07  
   20  1491 Olivia Kinney            Unatt-Northside Saints         13:07 
   21  1430 Kaitlin Langland         Unatt-Carmel Project           13:12  
   22  1563 Ava Sunbury              South Central Indiana RC       13:21  
   23  1381 Nadia Perez              Unatt-Body In Training         13:23  
   24  1048 Ashlyn Guerrant          Carmel Project                 13:24  
   25  1440 Lani Samms               Unatt-Carmel Project           13:25  
   26  1176 Carly Kaiser             South Central Indiana RC       13:31  
   27  1067 Kayleigh Austin          Columbus RC                    13:40 
   28  1362 Bella Lingenfelter       Unatt-Body In Training         13:43   
   29  1434 Kylee Nichols            Unatt-Carmel Project           13:44   
   30  1413 Cana Duckworth           Unatt-Carmel Project           13:45  
   31  1497 Morgan Deenik            Unatt-Westfield Green Wave     13:50  
   32  1564 Rosie Barrett            Unatt-Northside Saints         13:52   
   33  1144 Brinlee McCloud          Indiana State Ac               13:56  
   34  1421 Meredith Hershberger     Unatt-Carmel Project           14:06 
   35  1147 Jadelynn Smith           Indiana State AC               14:12  
   36  1063 Elle Schlueter           Carmel Project                 14:16  
   37  1517 Elliot Hoffman           Unatt-Westfield Green Wave     14:19
   38  1565 Elliot Swart             Carmel Project                 14:21   
   39  1131 Ava Powers               Fishers Fire                   14:29  
   40  1098 Micah Rutledge           Columbus RC                    14:31  
   41  1126 Sullivan Kolb            Fishers Fire                   14:47  
   42  1149 Hannah Winders           Indiana Tc                     14:48  
   43  1513 Camryn Herring           Unatt-Westfield Green Wave     14:56  
   44  1036 Thalia Siefert           Body In Training Tc            15:16  
   45  1342 Ava Dyakanoff            Unatt-Body In Training         15:31 
   46  1248 Payton Carnes            Unattached                     15:35  
   47  1077 Ally Hiatt               Columbus RC                    16:29  
   48  1360 Avie Lineback            Unatt-Body In Training         16:37  
   49  1213 Cheyenne Middleton       USATF - Unatt                  16:43   
   50  1388 Amy Schoonover           Unatt-Body In Training         16:58   
   51  1392 Chloe Snyder             Unatt-Body In Training         17:14 
   52  1548 Erica Vigna              Unatt-Westfield Green Wave     17:26  
   53  1530 Zoe Milewski             Unatt-Westfield Green Wave     17:30  
   54  1539 Abigail Springborn       Unatt-Westfield Green Wave     17:39  
   55  1531 Kelsey Moran             Unatt-Westfield Green Wave     17:58  
   56  1272 Jamya Johnson            Unattached                     25:52 


=======================================================================================================
13-14 Boys 4 km
======================================================================================================= 
    1  1050 Bingham Hudson           Carmel Project                      13:54 
    2  1064 Krishna Thiru            Carmel Project                      14:05 
    3  1093 Matthew Newell           Columbus RC                         14:06 
    4  1127 George Marquardt, V      Fishers Fire                        14:17 
    5  1108 Alec Means               Danville Indiana DP                 14:27 
    6  1065 Chase Austin             Columbus RC                         14:29 
    7  1215 Carter Miller            USATF - Unatt                       14:36 
    8  1306 Alexander Smith          Unattached                          14:43 
    9  1081 Reese Kilbarger-St       Columbus RC                         14:51 
   10  1070 Evan Carr                Columbus RC                         14:53 
   11  1297 Quentin Osborne          Unattached                          14:57 
   12  1295 Patrick O'Connor         Unattached                          15:02 
   13  1106 Lucca Conti              Danville Indiana DP                 15:07 
   14  1301 Jake Roof                Unattached                          15:11 
   15  1403 Joshua Bubp              Unatt-Carmel Project                15:11 
   16  1481 Will Tuckis              Unatt-FISHER FIRE                   15:12 
   17  1570 Ian Miller               Carmel Project                      15:13 
   18  1154 Liam Eifert              Northside Saints                    15:20 
   19  1237 Race Anderson            Unattached                          15:21 
   20  1006 Alex Cole                Body In Training TC                 15:22 
   21  1574 Charles Priddle          Unattached                          15:25 
   22  1080 William Kiel             Columbus RC                         15:29 
   23  1049 Connor Heagy             Carmel Project                      15:30 
   24  1062 Connor Sarkovics         Carmel Project                      15:31 
   25  1085 Lance McIntosh           Columbus RC                         15:32 
   26  1569 Charles Leedke           Carmel Project	                 15:33 
   27  1374 Max Milam                Unatt-Body In Training              15:34 
   28  1383 Teddy Quinnell           Unatt-Body In Training              15:38 
   29  1087 John Merritt             Columbus RC                         15:38 
   30  1185 Landon Ashley            USATF - Unatt                       15:41 
   31  1257 Bennett Dubois           Unattached                          15:41 
   32  1313 Chris Uribe              Unattached                          15:41 
   33  1157 Christian Geary          Northside Saints                    15:43 
   34  1184 Adam Arndt               USATF - Unatt                       15:48 
   35  1076 Clayton Guthrie          Columbus RC                         15:52 
   36  1504 Owen Flynn               Unatt-Westfield Green Wave          15:53 
   37  1172 Patrick Voglewede        Northside Saints                    15:56 
   38  1209 Aaron Lord               USATF - Unatt                       15:58 
   39  1442 Leo Schneider            Unatt-Carmel Project                16:04 
   40  1395 Landon Swift             Unatt-Body In Training              16:04 
   41  1561 Nolan Clark              Unatt-DANVILLE                      16:06 
   42  1109 Lucas Steward            Danville Indiana DP                 16:06 
   43  1269 Nathaniel Higbie         USATF - Unatt                       16:07 
   44  1111 Reid Hubbard             Dirty South XC                      16:11 
   45  1027 Garrett Mowry            Body In Training TC                 16:16 
   46  1296 Luis Ojeda               Unattached                          16:25 
   47  1286 Luis Martinez            Unattached                          16:26 
   48  1417 Jimmy Garnes             Unatt-Carmel Project                16:29 
   49  1229 Jack Turner              USATF - Unatt                       16:32 
   50  1551 Joshua Barnett           Westfield Green Wave                16:33 
   51  1210 Aidan Lord               USATF - Unatt                       16:35 
   52  1285 Evan Marion              Unattached                          16:43 
   53  1253 Leo Crampton             Unattached                          16:44 
   54  1445 Zach Struve              Unatt-Carmel Project                16:47 
   55  1411 Reece Colvin             Unatt-Carmel Project                16:48 
   56  1020 Gabriel Lingenfelter     Body In Training TC                 16:50 
   57  1255 Zacrye Croquart          Unattached                          16:53 
   58  1103 Zachary Wager            Columbus RC                         16:53 
   59  1003 Max Brown                Body In Training TC                 16:55 
   60  1208 Jacob Lashure            USATF - Unatt                       16:56 
   61  1567 Nicholas Mark            Unattached                          17:06 
   62  1315 Hunter Wiley             Unattached                          17:08 
   63  1321 Brady Barnes             Unatt-Body In Training              17:10 
   64  1130 Andrew Pollak            Fishers Fire                        17:14 
   65  1446 Charlie Stuelpe          Carmel Project                      17:15 
   66  1409 Andrew Cebalo            Unatt-Carmel Project                17:15 
   67  1486 Jcim Grant               Unatt-INDIANA STATE AC              17:17 
   68  1271 Jesus Jacobo             Unattached                          17:22 
   69  1256 Jerry Donahue            Unattached                          17:30 
   70  1334 Levi Call                Unatt-Body In Training              17:33 
   71  1071 Maximus Freeman          Columbus RC                         17:46 
   72  1058 Ellison Nou              Carmel Project                      17:49 
   73  1365 Chase McCallum           Unatt-Body In Training              17:53 
   74  1457 Alex Raber               Unatt-Coram DEO                     18:02 
   75  1393 William Snyder           Unatt-Body In Training              18:22 
   76  1452 Brecken Gutwein          Unatt-Coram DEO                     18:27 
   77  1575 Erick Christman          Unatt-Carmel Project                18:29 
   78  1316 Billy Zollars            Unattached                          18:34 
   79  1173 Jack Weber               Northside Saints                    19:04 
   80  1055 Finlay Mellor            Carmel Project                      19:30 
   81  1345 John Froese              Unatt-Body In Training              19:33 
   82  1311 Cole Thuston             Unattached                          20:38 
   83  1280 Tyson Lerma              Unattached                          20:39 
   84  1177 Alexandar Mullins        South Central Indiana RC            20:41 
   85  1291 Jacob Mead               Unattached                          26:56 

=======================================================================================================
13-14 Girls 4 km
=======================================================================================================     
    1  1156 Bridget Gallagher        Northside Saints                    14:43 
    2  1153 Lily Cridge              Northside Saints                    15:07 
    3  1161 Madeline Keller          Northside Saints                    15:16 
    4  1092 Brianna Newell           Columbus RC                         15:43 
    5  1260 Abigail Fleetwood        Unattached                          15:48 
    6  1155 Ashley Flick             Northside Saints                    15:59 
    7  1439 Alivia Romaniuk          Carmel Project                      16:07 
    8  1165 Beatriz Perez            Northside Saints                    16:21 
    9  1226 McKenzie Sturwold        USATF - Unatt                       16:28 
   10  1150 Georgia Boothe           Northside Saints                    16:29 
   11  1169 Lauren Turk              Northside Saints                    16:31 
   12  1222 Alexis Sheets            USATF - Unatt                       16:41 
   13  1056 Grace Miller             Carmel Project                      16:43 
   14  1054 Olivia McKee             Carmel Project                      16:54 
   15  1562 Lillian Sunbury          South Central Indiana RC            16:56 
   16  1175 Kinsley Folsom           South Central Indiana RC            17:04 
   17  1075 Alyssa Green             Columbus RC                         17:16 
   18  1448 Averi Weninger           Carmel Project                      17:26 
   19  1084 Chloe Krueger            Columbus RC                         17:30 
   20  1163 Brooke Lahee             Northside Saints                    17:31 
   21  1119 Avery Bucher             Fishers Fire                        17:33 
   22  1216 Elyse Nelson             USATF - Unatt                       17:35 
   23  1378 Ashley Newcome           Unatt-Body In Training              17:40 
   24  1330 Zoe Bruns                Unatt-Body In Training              17:40 
   25  1443 Brianna Sibley           Unatt-Carmel Project                17:44 
   26  1406 Marianne Cadio           Carmel Project                      17:49 
   27  1188 Kate Collins             USATF - Unatt                       17:53 
   28  1082 Julie Klaus              Columbus RC                         18:02 
   29  1183 Ellie Alexander          USATF - Unatt                       18:05 
   30  1586 Maya Murthy              Carmel Project                      18:12 
   31  1410 Valeria Colmenarez       Unatt-Carmel Project                18:15 
   32  1164 Grace Olovich            Northside Saints                    18:27 
   33  1218 Ella Neuenschwand        USATF - Unatt                       18:33 
   34  1198 Claire Gamble            USATF - Unatt                       18:35 
   35  1444 Emily Slade              Unatt-Carmel Project                18:46 
   36  1104 Ellen White              Columbus RC                         18:56 
   37  1274 Kingsley Kroft           Unattached                          19:04 
   38  1407 Emersen Carlisle         Unatt-Carmel Project                19:04 
   39  1275 Nora Krug                Unattached                          19:06 
   40  1266 Olivia Hawkins           Unattached                          19:24 
   41  1224 Mia Singleton            USATF - Unatt                       19:28 
   42  1382 Kenzie Pursch            Unatt-Body In Training              19:33 
   43  1061 Lilian Rose              Carmel Project                      19:37 
   44  1249 Naomi Castillo           Unattached                          20:06 
   45  1559 Malia Ennis              Unatt-Carmel Project	         20:10
   46  1423 Sophia Hudak             Unatt-Carmel Project                20:16 
   47  1435 Kyndall Osborne          Unatt-Carmel Project                20:16 
   48  1303 Savanna Scales           Unattached                          20:32 
   49  1426 Karina Jones             Carmel Project                      21:19 
   50  1170 Olivia Van Dyke          Northside Saints                    21:29 
   51  1300 Ashley Perez             Unattached                          22:50 
   52  1310 Caitlin Thomasma         Unattached                          22:54 
   53  1051 Kate Johnson             Carmel Project                      23:21 
   54  1267 Mia Hernandez            Unattached                          23:25 
   55  1553 Anneliese Hahn           Westfield Green Wave                24:05 
   56  1304 Mercedes Schmidt         Unattached                          28:46  

=======================================================================================================
15-16 Boys 4 km 
=======================================================================================================
    1  1162 Jacob Kodrick            Northside Saints                    14:10 
    2  1232 Jordan Way               USATF - Unatt                       14:25 
    3  1558 Tyler Young              Carmel Project		         14:39 
    4  1309 Ricardo Tapia            Unattached                          15:37 
    5  1293 Ian Morris               Unattached                          15:40 
    6  1181 Anthony Adams            USATF - Unatt                       15:53 
    7  1302 Henry Salazar            Unattached                          16:01 
    8  1312 Adrian Torres            Unattached                          16:26 
    9  1341 Matthew Cummins          Unatt-Body In Training              16:36 
   10  1235 Evan Acher               Unattached                          16:38 
   11  1375 Conner Miller            Unatt-Body In Training              17:06 
   12  1346 Sam Froese               Unatt-Body In Training              17:25 
   13  1391 Aiden Snyder             Unatt-Body In Training              24:34 
 
=======================================================================================================
15-16 Girls 4 km
======================================================================================================= 
    1  1238 Caroline Arndt           Unattached                          19:03 
    2  1012 Grace Hoffman            Body In Training TC                 20:58 
    3  1243 Kaiah Bennett            Unattached                          21:15 
    4  1035 Charis Siefert           Body In Training TC                 21:25 
    5  1270 Hailey Huff              Unattached                          24:05   

=======================================================================================================
17-18 Boys 4 km
=======================================================================================================
   1  1307 Sam Stage                USATF - Unatt                       13:45 
   2  1265 Conner Hawkins           Unattached                          15:00 

=======================================================================================================
17-18 Girls 4 km
======================================================================================================= 
   1  1187 Jenna Beagle             USATF - Unatt                       16:39
   2  1239 Olivia Bangert           Unattached                          24:06