Results


Licensed to USATF Indiana - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 7/21/2013 02:07 PM
         2013 USATF JO National Championship - 6/22/2013 to 6/23/2013          
                  2013 IN Assoc JO Track & Field Championship                  
                      Wabash College; Crawfordsville, IN                       
                                    Results                                    
 
100 Meter  8&Under Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Maya                 Indiana Stor             15.50Q  1 
  1 Hunter, Kamea                Unattached               15.50Q  1 
  3 Johnson, Kamiyah             Fort Wayne E             16.40Q  2 
  4 Biddings, Delores            Indys Racing             17.10Q  2 
  5 Sultzer, Aleia               Indys Racing             18.20Q  1 
  5 Erbach, Samantha             Body In Trai             18.20Q  2 
  7 Williams, Cora               Indys Racing             18.70q  1 
  7 Nebel, Ava                   Fishers Fire             18.70q  1 
  9 Kelly, Alyna                 Indys Racing             19.80   2 
 10 Maxwell, Amyah               Evansville S             20.10   2 
 
100 Meter  8&Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hunter, Kamea                Unattached               15.40  
  2 Taylor, Maya                 Indiana Stor             15.70  
  3 Johnson, Kamiyah             Fort Wayne E             16.60  
  4 Biddings, Delores            Indys Racing             17.80  
  5 Erbach, Samantha             Body In Trai             17.90  
  6 Nebel, Ava                   Fishers Fire             18.40  
  7 Sultzer, Aleia               Indys Racing             19.00  
  8 Williams, Cora               Indys Racing             19.10  
Preliminaries
  9 Kelly, Alyna                 Indys Racing                    
 10 Maxwell, Amyah               Evansville S                    
 
200 Meter  8&Under Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Taylor, Maya                 Indiana Stor             33.08   2 
  2 Hunter, Kamea                Unattached               33.45   2 
  3 Johnson, Kamiyah             Fort Wayne E             35.57   1 
  4 Erbach, Samantha             Body In Trai             38.87   2 
  5 Biddings, Delores            Indys Racing             39.13   2 
  6 Williams, Cora               Indys Racing             39.16   1 
  7 Nebel, Ava                   Fishers Fire             39.40   1 
  8 Sultzer, Aleia               Indys Racing             40.31   1 
  9 Maxwell, Amyah               Evansville S             44.40   2 
 
400 Meter  8&Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Maya                 Indiana Stor           1:22.70  
  2 Dean, Lauren                 Westfield Yo           1:23.40  
  3 Erbach, Samantha             Body In Trai           1:32.70  
  4 Kerber, Charley              Columbus            1:41.00  
  5 Sultzer, Aleia               Indys Racing           1:41.70  
  6 Kelly, Alyna                 Indys Racing           1:48.40  
  7 Poludasu, Siri               Columbus            1:48.70  
 
800 Meter  8&Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dean, Lauren                 Westfield Yo           3:06.79  
  2 Newell, Sierra               Columbus            3:14.30  
  3 Kolvoord, Makenzie           Team Bird-2            3:21.43  
  4 Perez, Nadia                 Body In Trai           3:24.03  
  5 Perry, Paige                 Body In Trai           3:28.57  
  6 Kerber, Charley              Columbus            3:32.20  
  7 Schemel, Robyn               Westfield Yo           3:42.40  
  8 Poludasu, Siri               Columbus            4:12.19  
 
1500 Meter  8&Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dean, Lauren                 Westfield Yo           6:20.74  
  2 Newell, Sierra               Columbus            6:40.74  
  3 Kolvoord, Makenzie           Team Bird-2            6:47.43  
  4 Perez, Nadia                 Body In Trai           7:02.15  
  5 Schemel, Robyn               Westfield Yo           7:40.14  
 
Long Jump 8&Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hunter, Kamea                Unattached               3.13m  
  2 Perry, Paige                 Body In Trai             2.55m  
  3 Newell, Sierra               Columbus              2.43m  
  4 Schemel, Robyn               Westfield Yo             2.17m  
  5 Siefert, Brielle             Body In Trai             1.64m  
 
Shot Put 2k 8&Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Linley                Columbus              4.81m  
 
100 Meter  9-10 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Patterson, Ayanna            Fort Wayne E             14.00Q  2 
  2 Elliott, Ramiah              Indiana Stor             14.10Q  3 
  3 Colvin, Raven                Indiana Stor             14.30Q  1 
  4 Lewis, J'Nysia               Evansville S             14.60Q  2 
  5 Smith, Olivia                Fort Wayne E             15.20Q  1 
  5 Siefert, Kiana               Body In Trai             15.20Q  3 
  7 Norfolk, Laci                Indys Racing             15.60q  3 
  8 Pickens, Nasya               Fort Wayne E             15.70q  3 
  9 Huggins, Dylan               Unattached               15.90   2 
 10 Hamilton, Mackenzie          Indiana Stor             16.00   2 
 11 Thomas, Quinci               Indys Racing             16.10   1 
 12 Becker, Melina               Fishers Fire             16.20   2 
 13 Whitt, Amajanea              Fort Wayne E             16.40   3 
 14 Dunn, Audrey                 Western Boon             16.50   3 
 15 Erbach, Hope                 Body In Trai             16.60   1 
 16 Kokan, Aisha                 Northside Sa             17.00   2 
 17 Powers-Johnson, Khayla       Fort Wayne E             17.30   1 
 18 Polk, Taylor                 Fishers Fire             17.90   1 
 
100 Meter  9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Elliott, Ramiah              Indiana Stor             14.20  
  2 Patterson, Ayanna            Fort Wayne E             14.30  
  3 Lewis, J'Nysia               Evansville S             15.00  
  4 Colvin, Raven                Indiana Stor             15.40  
  5 Norfolk, Laci                Indys Racing             15.80  
  6 Siefert, Kiana               Body In Trai             15.90  
  7 Pickens, Nasya               Fort Wayne E             16.00  
  8 Smith, Olivia                Fort Wayne E             16.10  
Preliminaries
  9 Huggins, Dylan               Unattached                      
 10 Hamilton, Mackenzie          Indiana Stor                    
 11 Thomas, Quinci               Indys Racing                    
 12 Becker, Melina               Fishers Fire                    
 13 Whitt, Amajanea              Fort Wayne E                    
 14 Dunn, Audrey                 Western Boon                    
 15 Erbach, Hope                 Body In Trai                    
 16 Kokan, Aisha                 Northside Sa                    
 17 Powers-Johnson, Khayla       Fort Wayne E                    
 18 Polk, Taylor                 Fishers Fire                    
 
200 Meter  9-10 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Elliott, Ramiah              Indiana Stor             29.35   3 
  2 White, Amelia                Fort Wayne E             30.03   1 
  3 Patterson, Ayanna            Fort Wayne E             30.18   2 
  4 Colvin, Raven                Indiana Stor             30.94   3 
  5 Pryor, Katia                 Indiana Stor             31.09   3 
  6 Siefert, Kiana               Body In Trai             32.54   1 
  7 Norfolk, Laci                Indys Racing             32.73   2 
  8 Smith, Olivia                Fort Wayne E             33.79   1 
  9 Hamilton, Mackenzie          Indiana Stor             34.33   3 
 10 Huggins, Dylan               Unattached               34.42   3 
 11 Pickens, Nasya               Fort Wayne E             34.61   2 
 12 Becker, Melina               Fishers Fire             35.31   2 
 13 Thomas, Quinci               Indys Racing             35.61   1 
 14 Whitt, Amajanea              Fort Wayne E             36.27   1 
 15 Erbach, Hope                 Body In Trai             36.31   3 
 16 Powers-Johnson, Khayla       Fort Wayne E             36.81   1 
 17 Nebel, Isabella              Fishers Fire             37.28   2 
 18 Kerber, Lily                 Columbus              41.04   2 
 
400 Meter  9-10 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pryor, Katia                 Indiana Stor           1:10.80   2 
  2 Patterson, Ayanna            Fort Wayne E           1:13.90   1 
  3 Boyd, Arissa                 Indiana Stor           1:14.30   2 
  4 Miller, Malina               Body In Trai           1:20.60   1 
  5 Nebel, Isabella              Fishers Fire           1:22.40   1 
  6 Hollars, Sydney              Indiana TC             1:26.50   1 
  7 Kerber, Lily                 Columbus            1:31.60   2 
  8 Harter-Martin, B             Evansville S           1:31.70   2 
 
800 Meter  9-10 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 White, Amelia                Fort Wayne E           2:35.78   1 
  2 Klee, Delaney                Northside Sa           2:44.68   2 
  3 Boyd, Arissa                 Indiana Stor           2:53.59   2 
  4 Perez, Beatriz               Northside Sa           2:58.88   1 
  5 Nebel, Isabella              Fishers Fire           3:06.41   1 
  6 Miller, Malina               Body In Trai           3:07.09   1 
  7 Moor, Amelia                 Body In Trai           3:09.85   1 
  8 Hollars, Sydney              Indiana TC             3:21.93   2 
  9 McKain, Paige                Fishers Fire           3:23.25   2 
 10 Barker, Piper                Evansville S           3:30.16   2 
 
1500 Meter  9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Perez, Beatriz               Northside Sa           6:03.46  
  2 Newell, Brianna              Columbus            6:16.54  
  3 Barker, Piper                Evansville S           7:05.70  
  4 Harter-Martin, B             Evansville S           7:11.72  
  5 McKain, Paige                Fishers Fire           7:18.37  
 
4x400 Meter Relay 9-10 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Indiana Storm TC  'A'                               4:57.83  
 
High Jump 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Miller, Malina               Body In Trai           3-06.00  
 
Long Jump 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Siefert, Kiana               Body In Trai             3.54m  
  2 Kokan, Aisha                 Northside Sa             3.11m  
  3 Thomas, Quinci               Indys Racing             3.10m  
  4 Smith, Olivia                Fort Wayne E             3.07m  
  5 Newell, Brianna              Columbus              3.01m  
  6 Erbach, Hope                 Body In Trai             2.85m  
  7 Hollars, Sydney              Indiana TC               2.80m  
  8 Clark, Anna                  Body In Trai             2.63m  
  9 Kerber, Lily                 Columbus              2.53m  
 10 Whitt, Amajanea              Fort Wayne E             2.40m  
 11 Norris, Olivia               Fishers Fire             2.33m  
 12 McKain, Paige                Fishers Fire             2.25m  
 13 Powers-Johnson, Khayla       Fort Wayne E             2.24m  
 14 Clark, McKenna               Body In Trai             2.07m  
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Polk, Taylor                 Fishers Fire             4.89m  
  2 Kokan, Aisha                 Northside Sa             3.75m  
 
Javelin Throw 300g 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clark, Anna                  Body In Trai             9.98m  
  2 Norris, Olivia               Fishers Fire             8.93m  
  3 Clark, McKenna               Body In Trai             8.67m  
  4 Polk, Taylor                 Fishers Fire             8.35m  
 
100 Meter  11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Killebrew, Semira            Indiana Stor             12.30Q  1 
  2 Hamilton-Ragsdale, Sydne     Indiana Stor             13.10Q  2 
  3 Cunningham, Elishabeth       Indiana Stor             14.10Q  3 
  3 Rice, Anetta                 Indys Racing             14.10Q  3 
  3 Chestnut, Brooklyn           Indiana Stor             14.10Q  3 
  6 Robinson, Alyssa             Indys Racing             13.20Q  2 
  7 Upshaw, Shayla               Indys Racing             14.30Q  1 
  8 Trabue, Taila                Fishers Fire             14.10q  2 
  9 Willis, DaNasha              Indys Racing             14.70   2 
  9 Johnson, Railei              Indys Racing             14.70   2 
 11 Sullivan, Zoe                Indys Racing             14.80   1 
 12 Henson, Ava                  Westfield Yo             14.90   1 
 13 Manuel, Kiersten             Indys Racing             15.30   3 
 14 Baxter, Anaiha               Western Boon             15.40   3 
 15 Hendershot, Lynna            Columbus              16.30   1 
 16 Sluys, Sydney                Columbus              18.20   2 
 
100 Meter  11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Killebrew, Semira            Indiana Stor             12.30  
  2 Hamilton-Ragsdale, Sydne     Indiana Stor             13.20  
  3 Robinson, Alyssa             Indys Racing             13.70  
  4 Chestnut, Brooklyn           Indiana Stor             14.20  
  5 Cunningham, Elishabeth       Indiana Stor             14.40  
  5 Trabue, Taila                Fishers Fire             14.40  
  7 Upshaw, Shayla               Indys Racing             14.50  
  8 Rice, Anetta                 Indys Racing             15.30  
Preliminaries
  9 Johnson, Railei              Indys Racing                    
  9 Willis, DaNasha              Indys Racing                    
 11 Sullivan, Zoe                Indys Racing                    
 12 Henson, Ava                  Westfield Yo                    
 13 Manuel, Kiersten             Indys Racing                    
 14 Baxter, Anaiha               Western Boon                    
 15 Hendershot, Lynna            Columbus                     
 16 Sluys, Sydney                Columbus                     
 
200 Meter  11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Killebrew, Semira            Indiana Stor             26.10   4 
  2 Hamilton-Ragsdale, Sydne     Indiana Stor             27.38   4 
  3 Robinson, Alyssa             Indys Racing             28.09   1 
  4 Covington, Mikeisha          Indiana Stor             28.67   4 
  5 Green, Gabriele              Indys Racing             28.69   3 
  6 Irby, Jo'Deci                Fort Wayne E             28.83   3 
  7 Miles, Emonie                Indiana Stor             29.22   4 
  8 Hollis, ShiDrea              Fort Wayne E             29.46   3 
  9 Willis, DaNasha              Indys Racing             30.06   1 
 10 Sloan, Carris                Indiana Stor             30.08   4 
 11 Chestnut, Brooklyn           Indiana Stor             30.27   4 
 12 Molett, Jaliaya              Indys Racing             30.39   2 
 13 Kelley, Bethany              Fort Wayne E             30.49   2 
 14 Williams, Joclyn             Indys Racing             30.51   1 
 15 Upshaw, Shayla               Indys Racing             30.66   1 
 16 Osborn, Imani                Indiana Stor             30.74   4 
 17 Hunter, Brea                 Columbus              31.07   3 
 18 Carr, Sianna                 Fort Wayne E             31.26   3 
 19 Baxter, Anaiha               Western Boon             31.31   3 
 20 Sullivan, Zoe                Indys Racing             31.51   1 
 21 Johnson, Railei              Indys Racing             31.97   3 
 22 Manuel, Kiersten             Indys Racing             32.71   2 
 23 Rice, Anetta                 Indys Racing             33.04   2 
 24 Prince, Grace                Indys Racing             33.26   2 
 
400 Meter  11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Covington, Mikeisha          Indiana Stor           1:04.20   3 
  2 Irby, Jo'Deci                Fort Wayne E           1:04.60   2 
  3 Boyd, Adrianna               Indiana Stor           1:05.20   3 
  4 Green, Gabriele              Indys Racing           1:05.30   2 
  5 Webster, Laniya              Indys Racing           1:07.00   1 
  6 Miles, Emonie                Indiana Stor           1:07.40   3 
  7 Cunningham, Elishabeth       Indiana Stor           1:08.40   3 
  8 Osborn, Imani                Indiana Stor           1:08.70   3 
  9 Kelley, Bethany              Fort Wayne E           1:09.80   2 
 10 Molett, Jaliaya              Indys Racing           1:11.80   1 
 11 Early, Jasmine               Fort Wayne E           1:12.40   2 
 12 Sloan, Carris                Indiana Stor           1:12.60   3 
 13 Carr, Sianna                 Fort Wayne E           1:13.60   3 
 14 Gibson, Molly                Fort Wayne E           1:16.00   2 
 15 Sims, Grace                  Fort Wayne E           1:18.10   1 
 16 Mennen, Abby                 Body In Trai           1:19.50   1 
 17 Hendershot, Lynna            Columbus            1:22.60   2 
 
800 Meter  11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Boyd, Adrianna               Indiana Stor           2:33.77   2 
  2 Green, Gabriele              Indys Racing           2:36.31   1 
  3 Early, Jasmine               Fort Wayne E           2:36.87   1 
  4 Anderson, Maria              Body In Trai           2:37.52   2 
  5 Laswell, Alexis              White River            2:42.65   2 
  6 Zeigler, Jamie               Team Bird-2            2:48.36   2 
  7 Klingerman, Quincey          Unattached             2:48.37   2 
  8 Radke, Jocelyn               Unattached             2:51.22   1 
  9 Gibson, Molly                Fort Wayne E           3:04.60   1 
 10 Fruchey, Monroe              Unattached             3:10.09   2 
 11 Sims, Grace                  Fort Wayne E           3:15.25   1 
 12 Davis, Christiane            White River            3:16.50   1 
 13 Carver, Mackenzie            Indiana TC             3:25.91   2 
 
1500 Meter  11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Maria              Body In Trai           5:30.61  
  2 Laswell, Alexis              White River            5:34.48  
  3 Early, Jasmine               Fort Wayne E           5:46.44  
  4 Zeigler, Jamie               Team Bird-2            5:50.90  
  5 Mann, Julia                  Body In Trai           5:52.26  
  6 Klingerman, Quincey          Unattached             5:56.36  
  7 Radke, Jocelyn               Unattached             6:00.52  
  8 Fruchey, Monroe              Unattached             6:00.60  
  9 Davis, Christiane            White River            6:54.83  
 10 Carver, Mackenzie            Indiana TC             7:06.80  
 
3000 Meter  11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Laswell, Alexis              White River           12:05.30  
  2 Zeigler, Jamie               Team Bird-2           12:35.40  
  3 Mann, Julia                  Body In Trai          12:48.70  
  4 Fruchey, Monroe              Unattached            13:03.00  
  5 Davis, Christiane            White River           14:03.90  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hollis, ShiDrea              Fort Wayne E             13.72  
  2 Hurley, Kamrin               Indys Racing             14.33  
  3 Irby, Jo'Deci                Fort Wayne E             14.64  
  4 Henson, Ava                  Westfield Yo             18.02  
 
4x100 Meter Relay 11-12 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Indys Racing Cheetahs  'B'                          1:06.00  
 -- Indys Racing Cheetahs  'A'                               DQ  
 
4x400 Meter Relay 11-12 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Indiana Storm TC  'A'                               4:14.03  
  2 Indiana Storm TC  'B'                               4:42.49  
 
High Jump 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cannon, Abigail              Indiana TC               1.27m  
  2 Trabue, Taila                Fishers Fire             1.24m  
  3 Willis, DaNasha              Indys Racing             1.16m  
  3 Klingerman, Quincey          Unattached               1.16m  
  5 Flint, Amy                   Unattached               1.11m  
  6 Siefert, Charis              Body In Trai             1.06m  
  6 Carr, Sianna                 Fort Wayne E             1.06m  
  8 Mennen, Abby                 Body In Trai             1.01m  
  8 Hoffman, Grace               Body In Trai             1.01m  
 
Long Jump 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hollis, ShiDrea              Fort Wayne E             4.54m  
  2 Anderson, Maria              Body In Trai             4.42m  
  3 Webster, Laniya              Indys Racing             4.41m  
  4 Hurley, Kamrin               Indys Racing             4.21m  
  5 Trabue, Taila                Fishers Fire             4.07m  
  6 Cannon, Abigail              Indiana TC               3.86m  
  7 Gibson, Molly                Fort Wayne E             3.83m  
  8 Kelley, Bethany              Fort Wayne E             3.80m  
  9 Williams, Joclyn             Indys Racing             3.75m  
 10 Hunter, Brea                 Columbus              3.67m  
 11 Henson, Ava                  Westfield Yo             3.59m  
 11 Sullivan, Zoe                Indys Racing             3.59m  
 13 Newell, Taylor               Columbus              3.54m  
 14 Flint, Amy                   Unattached               3.28m  
 15 Hendershot, Lynna            Columbus              2.96m  
 16 Hoffman, Grace               Body In Trai             2.91m  
 17 Mennen, Abby                 Body In Trai             2.89m  
 18 Rader, Haley                 Fishers Fire             2.45m  
 19 Siefert, Charis              Body In Trai             2.41m  
 20 Sluys, Sydney                Columbus              2.38m  
 21 Sims, Grace                  Fort Wayne E             2.32m  
 -- Prince, Grace                Indys Racing              FOUL  
 
Shot Put 6 lb 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hunter, Brea                 Columbus              7.57m  
  2 Prince, Grace                Indys Racing             7.52m  
  3 Evans, Cassie                Unattached               7.44m  
  4 Jones, Alison                White River              6.73m  
  5 Carruthers, Tiler            Indys Racing             6.68m  
  6 Douglas, Shalenn             Indys Racing             4.70m  
  7 Rader, Haley                 Fishers Fire             4.54m  
 
Discus Throw 1 kg 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Evans, Cassie                Unattached              24.39m  
  2 Jones, Alison                White River             19.57m  
  3 Phillips, Olivia             Fishers Fire            14.58m  
  4 Flint, Amy                   Unattached              12.66m  
  5 Carruthers, Tiler            Indys Racing            12.09m  
  6 Douglas, Shalenn             Indys Racing            11.08m  
 
Javelin Throw 300g 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Phillips, Olivia             Fishers Fire            19.70m  
  2 Rader, Haley                 Fishers Fire             9.59m  
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Phillips, Olivia             Fishers Fire          11:11.00  
 
100 Meter  13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brase, Samantha              Indys Racing             13.00Q  3 
  1 Hess, Lily                   Northside Sa             13.00Q  1 
  3 Colvin, Nijah                Indiana Stor             13.50Q  2 
  4 Whaley, Mya                  Fishers Fire             13.00Q  1 
  5 Wilson, Mylicia              Indiana Stor             13.20Q  3 
  6 Spears, Sydney               Indiana Stor             13.70Q  2 
  7 Franklin, Alexis             Indiana Stor             13.10q  1 
  8 Pickens, Kalyn               Fort Wayne E             13.20q  3 
  9 Toney, Jordan                Evansville S             13.40   3 
  9 Campbell, Ralen              Indiana Stor             13.40   3 
 11 Phillips, Aniese             Fort Wayne E             13.70   2 
 12 Rogers, Oneisha              Fort Wayne E             13.80   3 
 12 Ray, Natalie                 Indiana TC               13.80   1 
 12 Gibson, Kiara                Indiana Stor             13.80   1 
 15 Hoosier, Prommyse            Unattached               13.90   3 
 15 Roberts, Alyssa              Carmel Stall             13.90   1 
 17 Tucker, Skylar               White River              14.00   2 
 18 Malone, Kayla                Indys Racing             14.70   2 
 
100 Meter  13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hess, Lily                   Northside Sa             13.20  
  2 Whaley, Mya                  Fishers Fire             13.30  
  3 Pickens, Kalyn               Fort Wayne E             13.40  
  3 Brase, Samantha              Indys Racing             13.40  
  5 Wilson, Mylicia              Indiana Stor             13.50  
  6 Franklin, Alexis             Indiana Stor             13.60  
  7 Colvin, Nijah                Indiana Stor             13.80  
  8 Spears, Sydney               Indiana Stor             14.20  
Preliminaries
  9 Toney, Jordan                Evansville S                    
  9 Campbell, Ralen              Indiana Stor                    
 11 Phillips, Aniese             Fort Wayne E                    
 12 Rogers, Oneisha              Fort Wayne E                    
 12 Ray, Natalie                 Indiana TC                      
 12 Gibson, Kiara                Indiana Stor                    
 15 Hoosier, Prommyse            Unattached                      
 15 Roberts, Alyssa              Carmel Stall                    
 17 Tucker, Skylar               White River                     
 18 Malone, Kayla                Indys Racing                    
 
200 Meter  13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Whaley, Mya                  Fishers Fire             27.23   1 
  2 Hess, Lily                   Northside Sa             27.75   2 
  3 Wilson, Mylicia              Indiana Stor             27.94   4 
  4 Brase, Samantha              Indys Racing             28.11   3 
  5 Jackson, Aliyah              Fishers Fire             28.16   2 
  6 Colvin, Nijah                Indiana Stor             28.26   4 
  7 Pickens, Kalyn               Fort Wayne E             28.30   1 
  8 Campbell, Ralen              Indiana Stor             28.46   3 
  9 Phillips, Aniese             Fort Wayne E             28.54   1 
 10 Tell, Mia                    Fort Wayne E             28.79   1 
 11 Toney, Jordan                Evansville S             28.94   4 
 12 Tucker, Skylar               White River              29.47   4 
 13 Cook, Kennedy                Columbus              29.68   4 
 14 Robinson, Kennedy            Merrillville             29.90   4 
 15 Miller, Kennedy              Indiana Stor             30.00   2 
 16 Gibson, Kiara                Indiana Stor             30.11   3 
 17 Rogers, Oneisha              Fort Wayne E             30.14   1 
 18 Pinchok, Alicia              Merrillville             30.27   4 
 19 Malone, Kayla                Indys Racing             30.92   2 
 20 Gregg, Shanti                Indys Racing             31.62   2 
 21 Grimes, Ashley               Merrillville             32.72   3 
 22 Adkins, Katie                Merrillville             38.62   3 
 
400 Meter  13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Whaley, Mya                  Fishers Fire           1:00.30   1 
  2 Ramsey, Anna                 Fishers Fire           1:01.40   1 
  3 Barker, Alexa                Evansville S           1:05.30   3 
  3 Jackson, Aliyah              Fishers Fire           1:05.30   1 
  5 Tell, Mia                    Fort Wayne E           1:07.70   1 
  6 Colvin, Nijah                Indiana Stor           1:10.20   3 
  7 Franklin, Alexis             Indiana Stor           1:10.70   3 
  8 Gregg, Shanti                Indys Racing           1:11.10   2 
  9 Hoosier, Prommyse            Unattached             1:11.60   3 
 10 Miller, Kennedy              Indiana Stor           1:12.60   3 
 11 Toney, Jordan                Evansville S           1:16.00   3 
 11 Carr, Reagan                 Columbus            1:16.00   2 
 13 Grimes, Ashley               Merrillville           1:17.30   2 
 14 Adkins, Katie                Merrillville           1:27.10   2 
 
800 Meter  13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Phillips, Breanna            Fort Wayne E           2:22.67   1 
  2 Ramsey, Anna                 Fishers Fire           2:23.14   1 
  3 Kilby, Nedrah                Fort Wayne E           2:27.99   2 
  4 Distelrath, Madison          Unattached             2:29.57   2 
  5 Cowart, Jenna                Indys Racing           2:30.44   2 
  6 Muhammad, Kyara              Fort Wayne E           2:38.21   1 
  7 Truax, Emily                 Indys Racing           2:42.56   1 
  8 Barker, Alexa                Evansville S           2:42.61   2 
  9 Schultz, Tiffany             Indys Racing           2:46.27   1 
 10 Rensink, Phoebe              Indiana TC             2:47.87   1 
 11 Yoder, Carmen                Team Bird-2            2:50.08   2 
 12 Hoosier, Prommyse            Unattached             2:58.43   2 
 13 Miller, Kennedy              Indiana Stor           3:01.61   1 
 
1500 Meter  13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Distelrath, Madison          Unattached             5:00.60  
  2 Cowart, Jenna                Indys Racing           5:12.12  
  3 Fox, Sophie                  Evansville S           5:19.23  
  4 Phillips, Breanna            Fort Wayne E           5:20.21  
  5 Ramsey, Anna                 Fishers Fire           5:21.38  
  6 McDurmon, Grace              Evansville S           5:23.31  
  7 Perez, Lucia                 Northside Sa           5:23.63  
  8 Andrews, Cinnamon            Unattached             5:25.60  
  9 Kilby, Nedrah                Fort Wayne E           5:26.29  
 10 Eberle, Marisa               Team Bird-2            5:36.64  
 11 Rensink, Phoebe              Indiana TC             5:38.80  
 12 Wilson, Madeline             Evansville S           5:43.26  
 13 Schultz, Tiffany             Indys Racing           5:50.92  
 14 Truax, Emily                 Indys Racing           5:54.06  
 
3000 Meter  13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cowart, Jenna                Indys Racing          11:00.60  
  2 Distelrath, Madison          Unattached            11:05.40  
  3 Perez, Lucia                 Northside Sa          11:33.20  
  4 Mescal, Jessica              Calumet Regi          11:35.70  
  5 Fox, Sophie                  Evansville S          11:39.40  
  6 McDurmon, Grace              Evansville S          11:40.00  
  7 Robinson, Ginesha            Fort Wayne E          12:05.10  
  8 Wilson, Madeline             Evansville S          12:13.90  
  9 Eberle, Marisa               Team Bird-2           12:29.60  
 10 Truax, Emily                 Indys Racing          12:44.10  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Goines, Haley                Indys Racing             16.47  
  2 Ash, Alivia                  Merrillville             16.88  
  3 Cullen, Meghann              Fishers Fire             18.31  
  4 Pinchok, Alicia              Merrillville             18.45  
  5 Pickens, Kalyn               Fort Wayne E             19.45  
  6 Grimes, Ashley               Merrillville             21.59  
 
200 Meter Hurdles 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cullen, Meghann              Fishers Fire             31.80  
 
4x100 Meter Relay 13-14 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Indiana Storm TC  'A'                                 53.10  
  2 Fort Wayne Express TC  'A'                            53.60  
  3 Indys Racing Cheetahs  'A'                            56.00  
 
4x400 Meter Relay 13-14 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Fishers Fire  'A'                                   4:28.26  
 
4x800 Meter Relay 13-14 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Fort Wayne Express TC  'A'                         10:23.40  
 
High Jump 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Muhammad, Kyara              Fort Wayne E             1.60m  
  1 Ash, Alivia                  Merrillville             1.60m  
  3 Tell, Mia                    Fort Wayne E             1.47m  
  3 Phillips, Breanna            Fort Wayne E             1.47m  
  5 Cullen, Meghann              Fishers Fire             1.42m  
  5 Goines, Haley                Indys Racing             1.42m  
  7 Rensink, Phoebe              Indiana TC               1.37m  
  8 Pinchok, Alicia              Merrillville             1.32m  
 
Long Jump 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Goines, Haley                Indys Racing             4.77m  
  2 Spears, Sydney               Indiana Stor             4.57m  
  3 Campbell, Ralen              Indiana Stor             4.47m  
  4 Franklin, Alexis             Indiana Stor             4.27m  
  5 Robinson, Ginesha            Fort Wayne E             4.26m  
  6 Ray, Natalie                 Indiana TC               4.22m  
  7 Robinson, Kennedy            Merrillville             4.02m  
  8 Roberts, Alyssa              Carmel Stall             3.88m  
  9 Carr, Reagan                 Columbus              3.47m  
 
Shot Put 6 lb 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Walls, Elaina                Unattached              10.42m  
 
Discus Throw 1 kg 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Walls, Elaina                Unattached              29.47m  
 
Javelin Throw 600g 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bishop, Amanda               Fishers Fire            15.42m  
 
100 Meter  15-16 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Irby, Lynna                  Indiana Stor             11.70Q  2 
  2 Creech, Kaniah               Fort Wayne E             12.50Q  1 
  2 Rassel, Olivia               Indys Racing             12.50Q  4 
  2 Jungels, Jenna               Merrillville             12.50Q  4 
  5 Tabron, Jordan               Fort Wayne E             13.00Q  3 
  6 Milton, Taryn                Fort Wayne E             12.40Q  2 
  7 Jenkins, Alexa               Indiana Stor             12.90Q  1 
  8 Lewis, Lauren                Fishers Fire             13.30Q  3 
  9 LaCosse, Kristen             Merrillville             12.60   4 
 10 Huckleberry, Alexis          Fort Wayne E             13.00   1 
 10 Coan, Rebecca                Northside Sa             13.00   1 
 12 Newman-Perry, Morgan         Unattached               13.01   4 
 13 Woods, Ahmanah               South Bend B             13.10   2 
 13 Mittiga, Catherine           South Bend B             13.10   1 
 15 Sanders, Olivia              Indiana Stor             13.40   1 
 16 Punch, Ashley                South Bend B             13.60   3 
 17 Reasoner, Emma               Indys Racing             13.90   3 
 18 Baxter, Callahan             Western Boon             14.00   2 
 19 White, Emoni                 Indys Racing             14.10   2 
 20 Davis, Champre               Indys Racing             14.30   4 
 21 Grimes, Alexis               Merrillville             15.00   3 
 22 Martin, Fire                 Unattached               19.60   3 
 
100 Meter  15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Irby, Lynna                  Indiana Stor             11.80  
  2 Milton, Taryn                Fort Wayne E             12.50  
  3 Creech, Kaniah               Fort Wayne E             12.80  
  3 Jungels, Jenna               Merrillville             12.80  
  5 Rassel, Olivia               Indys Racing             12.90  
  6 Jenkins, Alexa               Indiana Stor             13.20  
  7 Tabron, Jordan               Fort Wayne E             13.40  
  8 Lewis, Lauren                Fishers Fire             13.80  
Preliminaries
  9 LaCosse, Kristen             Merrillville                    
 10 Huckleberry, Alexis          Fort Wayne E                    
 10 Coan, Rebecca                Northside Sa                    
 12 Newman-Perry, Morgan         Unattached                      
 13 Woods, Ahmanah               South Bend B                    
 13 Mittiga, Catherine           South Bend B                    
 15 Sanders, Olivia              Indiana Stor                    
 16 Punch, Ashley                South Bend B                    
 17 Reasoner, Emma               Indys Racing                    
 18 Baxter, Callahan             Western Boon                    
 19 White, Emoni                 Indys Racing                    
 20 Davis, Champre               Indys Racing                    
 21 Grimes, Alexis               Merrillville                    
 22 Martin, Fire                 Unattached                      
 
200 Meter  15-16 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Irby, Lynna                  Indiana Stor             24.36   3 
  2 McGee, Amber                 Fort Wayne E             25.62   3 
  3 Creech, Kaniah               Fort Wayne E             26.79   2 
  4 Rassel, Olivia               Indys Racing             26.85   3 
  5 Jungels, Jenna               Merrillville             26.87   3 
  6 Coan, Rebecca                Northside Sa             26.88   3 
  7 Jenkins, Alexa               Indiana Stor             27.03   3 
  8 Weemes, Cierra               Fort Wayne E             27.05   1 
  9 Campbell, Danielle           Indiana Stor             27.29   3 
 10 Huckleberry, Alexis          Fort Wayne E             27.35   1 
 11 Sanders, Olivia              Indiana Stor             27.57   2 
 12 Tabron, Jordan               Fort Wayne E             27.78   1 
 13 Etgen, Cailyn                Unattached               27.89   2 
 14 White, Azia                  Indiana Stor             28.15   2 
 15 Feder, Lauren                Merrillville             28.16   2 
 16 Gdy, Ja'Kyia              Fort Wayne E             28.23   1 
 17 Lewis, Lauren                Fishers Fire             28.51   3 
 18 Baxter, Callahan             Western Boon             29.20   2 
 19 Trabue, Dalancee             Invictus Tra             29.55   1 
 20 Grimes, Alexis               Merrillville             30.79   2 
 21 Reed, Camille                Merrillville             30.96   2 
 22 James, Charysse              Merrillville             31.85   1 
 
400 Meter  15-16 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Irby, Lynna                  Indiana Stor             56.60   3 
  2 Welker, Lindsay              Unattached               59.10   3 
  3 Campbell, Danielle           Indiana Stor           1:00.20   3 
  3 Woods, Ahmanah               South Bend B           1:00.20   3 
  5 LaCosse, Kristen             Merrillville           1:01.60   3 
  6 Jenkins, Alexa               Indiana Stor           1:02.30   2 
  7 Newman-Perry, Morgan         Unattached             1:03.60   3 
  8 Mittiga, Catherine           South Bend B           1:04.40   2 
  9 Sanders, Olivia              Indiana Stor           1:05.30   2 
 10 Denham, Abby                 White River            1:05.40   2 
 11 White, Azia                  Indiana Stor           1:06.20   2 
 12 Punch, Ashley                South Bend B           1:08.00   2 
 13 Trabue, Dalancee             Invictus Tra           1:09.30   1 
 14 Ellett, Rylee                White River            1:10.30   1 
 15 Grimes, Alexis               Merrillville           1:12.80   1 
 
800 Meter  15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Welker, Lindsay              Unattached             2:17.97  
  2 Campbell, Danielle           Indiana Stor           2:24.13  
  3 Korte, Josey                 Unattached             2:36.16  
  4 Fruchey, Madison             Unattached             2:36.49  
  5 Yoder, Bridgette             Team Bird-2            2:45.54  
 
1500 Meter  15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fruchey, Madison             Unattached             5:10.62  
  2 Korte, Josey                 Unattached             5:25.76  
  3 Yoder, Bridgette             Team Bird-2            5:37.26  
 
3000 Meter  15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fruchey, Madison             Unattached            10:50.20  
 
100 Meter Hurdles 15-16 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Milton, Taryn                Fort Wayne E             14.98Q  1 
  2 Jungels, Jenna               Merrillville             15.81Q  2 
  3 Green, Jebria                Unattached               15.99Q  2 
  4 Krantz, Jailyn               Fort Wayne E             17.02Q  1 
  5 LaCosse, Kristen             Merrillville             16.09Q  2 
  6 Reasoner, Emma               Indys Racing             18.07Q  1 
  7 Denham, Abby                 White River              17.93q  2 
  8 White, Emoni                 Indys Racing             19.00q  1 
  9 Ellett, Rylee                White River              19.22   2 
 10 Ernst, Teresa                Northside Sa             19.32   2 
 11 Gdy, Ja'Kyia              Fort Wayne E             20.62   1 
 
100 Meter Hurdles 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Milton, Taryn                Fort Wayne E             14.64  
  2 Green, Jebria                Unattached               15.39  
  3 Jungels, Jenna               Merrillville             15.86  
  4 LaCosse, Kristen             Merrillville             16.13  
  5 Krantz, Jailyn               Fort Wayne E             17.13  
  6 Denham, Abby                 White River              17.69  
  7 Reasoner, Emma               Indys Racing             17.96  
  8 White, Emoni                 Indys Racing             18.84  
Preliminaries
  9 Ellett, Rylee                White River                     
 10 Ernst, Teresa                Northside Sa                    
 11 Gdy, Ja'Kyia              Fort Wayne E                    
 
400 Meter Hurdles 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Denham, Abby                 White River            1:12.70  
  2 Ernst, Teresa                Northside Sa           1:16.50  
 
2000 Meter Steeplechase 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fruchey, Madison             Unattached             7:49.40  
 
4x100 Meter Relay 15-16 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Fort Wayne Express TC  'A'                            48.60  
  2 Fort Wayne Express TC  'B'                            51.60  
 
4x400 Meter Relay 15-16 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Indiana Storm TC  'A'                               4:02.25  
  2 Fort Wayne Express TC  'A'                          4:22.23  
 
High Jump 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Coan, Rebecca                Northside Sa           5-02.00  
  2 Orr, Heather                 Indys Racing           5-01.00  
  2 Green, Jebria                Unattached             5-01.00  
  4 James, Charysse              Merrillville           5-00.00  
 
Long Jump 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jungels, Jenna               Merrillville             5.36m  
  2 Milton, Taryn                Fort Wayne E             5.25m  
  3 LaCosse, Kristen             Merrillville             5.24m  
  4 McGee, Amber                 Fort Wayne E             5.16m  
  5 Krantz, Jailyn               Fort Wayne E             5.06m  
  6 Feder, Lauren                Merrillville             4.70m  
  6 Richards, Ellen              Indiana TC               4.70m  
  8 Baxter, Callahan             Western Boon             4.62m  
  9 Mittiga, Catherine           South Bend B             4.52m  
 10 Grimes, Alexis               Merrillville             3.76m  
 -- Trabue, Dalancee             Invictus Tra              FOUL  
 -- Etgen, Cailyn                Unattached                FOUL  
 
Triple Jump 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Reed, Camille                Merrillville             8.56m  
 
Shot Put 4kg 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lawson, Alyssa               Indiana TC              11.06m  
  2 York, Kayla                  Unattached              10.55m  
  3 Parish, Jacqueline           Merrillville             8.97m  
  4 Hancock, Lilly               White River              8.63m  
  5 Cannon, Emma                 Indiana TC               8.61m  
  6 Jones, Karalyn               White River              8.56m  
  7 Woodworth, Dana              Unattached               8.53m  
  8 Sims, Lauren                 Unattached               8.39m  
  9 Gable, Chelsea               Unattached               7.72m  
 10 Johnson, Noelle              Indys Racing             7.21m  
 
Discus Throw 1 kg 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 York, Kayla                  Unattached              39.51m  
  2 Parish, Jacqueline           Merrillville            31.04m  
  3 Sims, Lauren                 Unattached              30.76m  
  4 Jones, Karalyn               White River             27.79m  
  5 Woodworth, Dana              Unattached              27.00m  
  6 Stoner, Rachel               Let It Fly T            26.19m  
  7 Hancock, Lilly               White River             25.75m  
  8 Cannon, Emma                 Indiana TC              24.24m  
  9 Gable, Chelsea               Unattached              23.70m  
 10 Johnson, Noelle              Indys Racing            17.84m  
 11 Volmerding, Kierstin         Let It Fly T            15.23m  
 
Hammer Throw 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gable, Chelsea               Unattached              24.27m  
  2 York, Kayla                  Unattached              23.51m  
  3 Stoner, Rachel               Let It Fly T            23.31m  
  4 Volmerding, Kierstin         Let It Fly T            11.23m  
 
Javelin Throw 600g 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sims, Lauren                 Unattached              29.99m  
  2 Glover, Alyssa               Fishers Fire            23.28m  
  3 Johnson, Noelle              Indys Racing            15.31m  
  4 Volmerding, Kierstin         Let It Fly T            13.89m  
  5 Flint, Esther                Columbus             12.11m  
 
100 Meter  17-18 Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Brionna              Fort Wayne E             11.70Q  2 
  2 Jones, Briana                Indiana Stor             12.50Q  1 
  3 Caudle, Maya                 Indiana Stor             12.10Q  2 
  4 Westerfeld, Virginia         Unattached               12.60Q  1 
  5 Harris, Ashanetta            Indys Racing             12.20Q  2 
  6 Robinson, Kourtney           Indiana Stor             13.20Q  1 
  7 Hargrove, Breanna            Indiana Stor             12.50q  2 
  9 Garmon, Alecia               Invictus Tra             13.20   2 
 10 Thompson, Kaia               Carmel Stall             13.80   1 
 
100 Meter  17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Thomas, Brionna              Fort Wayne E             12.20  
  2 Caudle, Maya                 Indiana Stor             12.50  
  3 Westerfeld, Virginia         Unattached               12.60  
  4 Jones, Briana                Indiana Stor             12.70  
  5 Harris, Ashanetta            Indys Racing             12.80  
  6 Hargrove, Breanna            Indiana Stor             13.10  
  7 Milheiser, Jordyn            Evansville S             13.30  
  8 Robinson, Kourtney           Indiana Stor             13.60  
Preliminaries
  9 Garmon, Alecia               Invictus Tra                    
 10 Thompson, Kaia               Carmel Stall                    
 
200 Meter  17-18 Women
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Thomas, Brionna              Fort Wayne E             24.66   2 
  2 Arnold, Dejah                Fort Wayne E             25.12   2 
  3 Caudle, Maya                 Indiana Stor             25.57   2 
  4 Jones, Briana                Indiana Stor             26.18   2 
  5 Harris, Ashanetta            Indys Racing             26.55   1 
  6 Hargrove, Breanna            Indiana Stor             26.60   2 
  7 Vandever, Devyn              Indiana Stor             26.69   1 
  8 Kelley, Kendall              Fort Wayne E             27.00   1 
  9 Robinson, Kourtney           Indiana Stor             27.20   2 
 10 Davis, Alexa                 Indys Racing             27.72   1 
 11 Garmon, Alecia               Invictus Tra             27.89   1 
 12 Owens, Ebone                 Indiana Stor             28.82   1 
 13 Thompson, Kaia               Carmel Stall             28.96   2 
 
400 Meter  17-18 Women
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Arnold, Dejah                Fort Wayne E             56.50   2 
  2 Smith, Karrina               Fort Wayne E             58.50   1 
  3 Hargrove, Breanna            Indiana Stor             59.20   2 
  4 McCuiston, Victoria          Fort Wayne E             59.30   1 
  5 Kelley, Kendall              Fort Wayne E             59.70   1 
  6 Etgen, Cameron               Unattached               59.80   2 
  7 Vandever, Devyn              Indiana Stor           1:00.00   2 
  8 Davis, Alexa                 Indys Racing           1:03.60   1 
  9 Harris, Ashanetta            Indys Racing           1:04.90   1 
 10 Owens, Ebone                 Indiana Stor           1:11.00   1 
 
800 Meter  17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McCuiston, Victoria          Fort Wayne E           2:18.24  
  2 Rogers, Hayley               Unattached             2:35.27  
 
1500 Meter  17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Flint, Grace                 Columbus            6:25.59  
 
3000 Meter  17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ali, Peyton                  Body In Trai          11:51.40  
 
100 Meter Hurdles 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Black, Symone                Fort Wayne E             15.38  
  2 Milheiser, Jordyn            Evansville S             16.47  
 
400 Meter Hurdles 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Black, Symone                Fort Wayne E           1:05.00  
  2 Milheiser, Jordyn            Evansville S           1:10.10  
  3 Long, Victoria               Unattached             1:11.10  
  4 Vandever, Devyn              Indiana Stor           1:12.80  
  5 Garmon, Alecia               Invictus Tra           1:19.20  
 
2000 Meter Steeplechase 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ali, Peyton                  Body In Trai           8:56.60  
 
4x100 Meter Relay 17-18 Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Fort Wayne Express TC  'A'                            46.10  
  2 Indiana Storm TC  'A'                                 50.70  
 
4x400 Meter Relay 17-18 Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Fort Wayne Express TC  'A'                          3:56.24  
  2 Indiana Storm TC  'A'                               4:00.10  
 
Pole Vault 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gutish, Rachel               Wabash Valle          10-06.00  
  2 Clark, Abigail               Unattached            10-00.00  
  2 Brady, Emily                 Unattached            10-00.00  
  4 Zadeii, Hannah               Wabash Valle           6-06.00  
 -- Keilly, Christina            Wabash Valle                NH  
 
Long Jump 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nelson, Ariane               Fort Wayne E             5.59m  
  2 Smith, Karrina               Fort Wayne E             5.46m  
  3 Kelley, Kendall              Fort Wayne E             5.00m  
 
Shot Put 4kg 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eck, Kara                    Unattached              12.11m  
  2 Hazlewood, Micaela           Indiana TC              11.99m  
  3 Kiszenia, Nicole             Unattached              10.51m  
  4 Krempel, Tessa               Unattached              10.25m  
  5 Krempel, Mara                Unattached              10.16m  
  6 Rectanus, Amanda             Let It Fly T             9.32m  
  7 Franco, Mercedez             Fort Wayne E             8.80m  
 
Discus Throw 1kg 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hazlewood, Micaela           Indiana TC              43.61m  
  2 Eck, Kara                    Unattached              39.61m  
  3 Krempel, Tessa               Unattached              38.65m  
  4 Krempel, Mara                Unattached              34.27m  
  5 Kiszenia, Nicole             Unattached              30.49m  
  6 Franco, Mercedez             Fort Wayne E            30.32m  
  7 Rectanus, Amanda             Let It Fly T            23.05m  
  8 Bauer, Anna                  Let It Fly T            21.23m  
 
Hammer Throw 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hazlewood, Micaela           Indiana TC              29.48m  
  2 Krempel, Mara                Unattached              25.56m  
  3 Krempel, Tessa               Unattached              22.41m  
  4 Rectanus, Amanda             Let It Fly T            18.70m  
  5 Bauer, Anna                  Let It Fly T            16.91m  
 
Javelin Throw 600g 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hazlewood, Micaela           Indiana TC              32.15m  
  2 Bauer, Anna                  Let It Fly T            14.84m  
  3 Rectanus, Amanda             Let It Fly T            12.50m  
 
100 Meter  8&Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Polk, Tyler                  Fishers Fire             15.60  
  2 Lien, Noah                   Indys Racing             16.10  
  3 Colvin, Myles                Indiana Stor             16.20  
  4 Garland, James               Indys Racing             16.30  
  5 Jackson, Caden               Indys Racing             18.00  
  6 Cavanaugh, Timothy           Unattached               18.90  
  7 Jackson, Tyler               Fishers Fire             19.10  
 
200 Meter  8&Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Polk, Tyler                  Fishers Fire             32.77  
  2 Lien, Noah                   Indys Racing             33.90  
  3 Adams, Elijah                Fishers Fire             34.00  
  4 Garland, James               Indys Racing             34.78  
  5 Colvin, Myles                Indiana Stor             34.84  
  6 Jackson, Caden               Indys Racing             38.34  
  7 Jackson, Tyler               Fishers Fire             43.31  
 
400 Meter  8&Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lien, Noah                   Indys Racing           1:18.10  
  2 Garland, James               Indys Racing           1:22.90  
  3 Butler, Benjamin             Fishers Fire           1:29.80  
  4 Flint, Joel                  Columbus            1:32.50  
  5 Shinneman, Jack              Body In Trai           1:40.90  
 
800 Meter  8&Under Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Adams, Elijah                Fishers Fire           2:59.49   2 
  2 Falink, Colson               Body In Trai           3:03.87   1 
  3 Moor, Alec                   Body In Trai           3:06.07   1 
  4 Vessels, Gavin               Fishers Fire           3:07.65   2 
  5 Butler, Benjamin             Fishers Fire           3:09.71   2 
  6 York, Ryan                   Unattached             3:20.03   2 
  7 Clark, Samuel                Body In Trai           3:26.96   2 
  8 Shinneman, Jack              Body In Trai           3:35.53   1 
  9 Nobbe, Chris                 Body In Trai           3:36.40   1 
 -- Nebel, Cole                  Fishers Fire                NT   1  Wrong age group
 
1500 Meter  8&Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Falink, Colson               Body In Trai           6:09.78  
  2 Vessels, Gavin               Fishers Fire           6:11.52  
  3 York, Ryan                   Unattached             6:24.18  
  4 Butler, Benjamin             Fishers Fire           6:30.42  
  5 Flint, Joel                  Columbus            6:47.38  
  6 Nobbe, Chris                 Body In Trai           7:24.77  
 
Long Jump 8&Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Polk, Tyler                  Fishers Fire             3.03m  
  2 Adams, Elijah                Fishers Fire             2.97m  
  3 Colvin, Myles                Indiana Stor             2.96m  
  4 Falink, Colson               Body In Trai             2.87m  
  5 Clark, Samuel                Body In Trai             2.59m  
  6 Jackson, Caden               Indys Racing             2.49m  
  7 Rader, Kyle                  Fishers Fire             2.40m  
  8 Nobbe, Chris                 Body In Trai             2.09m  
 -- Hundt, Quinn                 Fishers Fire                ND  
 -- McQuinn, Peyton              Body In Trai                ND  
 -- McCool, Jacob                Body In Trai                ND  
 
Shot Put 2k 8&Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 York, Ryan                   Unattached               5.63m  
  2 Rader, Kyle                  Fishers Fire             4.12m  
 
Javelin Throw 300g 8&Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clark, Samuel                Body In Trai            11.62m  
  2 Rader, Kyle                  Fishers Fire             9.47m  
  3 Shinneman, Jack              Body In Trai             4.89m  
 
100 Meter  9-10 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Pierce               Indys Racing             13.10Q  1 
  2 Bronner, Kyren               Indys Racing             14.20Q  2 
  3 Beckwith, Dane               Unattached               14.40Q  1 
  3 Scott, Xavier                Evansville S             14.40Q  2 
  5 King, Jaedon                 Indys Racing             14.50Q  2 
  6 Fincher, Blake               Indys Racing             14.60Q  1 
  6 Clopton, Kamari              Fort Wayne E             14.60Q  1 
  8 Davis, Andre                 Indiana Stor             15.20q  1 
  9 Kennedy, Anthony             Indys Racing             15.30   2 
 10 Bryant, Kevin                Fishers Fire             15.70   1 
 10 Maxwell, Tyleik              Evansville S             15.70   1 
 12 Kaszas, Dominic              Unattached               15.80   2 
 12 Douglas, Stephan             Indys Racing             15.80   1 
 14 Thalls, Brock                Columbus              16.00   2 
 15 Carr, Evan                   Columbus              17.50   2 
 
100 Meter  9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Thomas, Pierce               Indys Racing             13.40  
  2 Beckwith, Dane               Unattached               14.40  
  3 Bronner, Kyren               Indys Racing             14.50  
  3 King, Jaedon                 Indys Racing             14.50  
  5 Clopton, Kamari              Fort Wayne E             14.80  
  6 Scott, Xavier                Evansville S             14.90  
  7 Fincher, Blake               Indys Racing             15.20  
  8 Davis, Andre                 Indiana Stor             15.50  
Preliminaries
  9 Kennedy, Anthony             Indys Racing                    
 10 Bryant, Kevin                Fishers Fire                    
 10 Maxwell, Tyleik              Evansville S                    
 12 Kaszas, Dominic              Unattached                      
 12 Douglas, Stephan             Indys Racing                    
 14 Thalls, Brock                Columbus                     
 15 Carr, Evan                   Columbus                     
 
200 Meter  9-10 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Thomas, Pierce               Indys Racing             27.92   2 
  2 King, Jaedon                 Indys Racing             30.39   1 
  3 Castillo, Jaylen             Fishers Fire             30.49   2 
  4 Clopton, Kamari              Fort Wayne E             30.89   2 
  5 Scott, Xavier                Evansville S             31.50   2 
  6 Davis, Andre                 Indiana Stor             31.83   2 
  7 Bronner, Kyren               Indys Racing             32.09   2 
  8 Maxwell, Tyleik              Evansville S             32.63   2 
  9 Fincher, Blake               Indys Racing             32.66   1 
 10 Kennedy, Anthony             Indys Racing             32.88   1 
 11 Douglas, Stephan             Indys Racing             35.57   2 
 12 Williams, Bruce              Indys Racing             35.73   1 
 13 James, A'Careon              Fort Wayne E             36.21   1 
 14 Imboden, Nash                Western Boon             36.45   1 
 
400 Meter  9-10 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Castillo, Jaylen             Fishers Fire           1:10.60   2 
  2 Shinneman, Luke              Body In Trai           1:14.50   1 
  3 Davis, Andre                 Indiana Stor           1:16.60   2 
  4 Thalls, Brock                Columbus            1:17.90   2 
  5 Kennedy, Anthony             Indys Racing           1:20.30   1 
  6 James, A'Careon              Fort Wayne E           1:20.90   1 
  7 Dean, Cole                   Westfield Yo           1:21.40   2 
  8 Mann, Vincent                Body In Trai           1:22.30   1 
  9 Bell, Aaron                  Body In Trai           1:22.90   2 
 10 Imboden, Nash                Western Boon           1:23.60   1 
 11 Williams, Bruce              Indys Racing           1:24.80   1 
 12 Williams, Donavon            Indys Racing           1:27.20   1 
 13 Sluys, Dylan                 Columbus            1:31.30   2 
 15 Bragg, Jacob                 Body In Trai           1:39.20   2 
 
800 Meter  9-10 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Satterfield, Nolan           Unattached             2:38.76   3 
  2 Newell, Matthew              Columbus            2:38.81   3 
  3 Shinneman, Luke              Body In Trai           2:51.20   1 
  4 Bass, Ryland                 Indys Racing           3:02.05   3 
  5 Radke, Coulter               Unattached             3:02.40   2 
  6 Lien, Zachary                Indys Racing           3:05.13   2 
  7 Dean, Cole                   Westfield Yo           3:06.30   3 
  8 Nichols, Caleb               Body In Trai           3:06.36   2 
  9 Sayre, Bryce                 Team Bird-2            3:06.56   2 
 10 Van Valer, Joseph            Fishers Fire           3:11.46   1 
 11 Schemel, Ryan                Westfield Yo           3:14.53   2 
 12 Williams, Donavon            Indys Racing           3:17.30   1 
 13 Sluys, Dylan                 Columbus            3:17.97   3 
 14 Nebel, Cole                  Fishers Fire           3:24.65   2 
 15 Dougherty, Garrett           Fishers Fire           3:33.13   3 
 16 Simpson, Conner              Body In Trai           3:42.08   1 
 17 White, Elijah                Body In Trai           3:48.97   1 
 18 Kennedy, Antwan              Indys Racing           4:05.88   3 
 
1500 Meter  9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Newell, Matthew              Columbus            5:33.44  
  2 Satterfield, Nolan           Unattached             5:46.06  
  3 Shinneman, Luke              Body In Trai           5:47.88  
  4 Osborn, Tyler                Unattached             5:51.00  
  5 Dean, Cole                   Westfield Yo           6:03.55  
  6 Bass, Ryland                 Indys Racing           6:06.54  
  7 Radke, Coulter               Unattached             6:10.67  
  8 Lien, Zachary                Indys Racing           6:13.23  
  9 Nichols, Caleb               Body In Trai           6:14.08  
 10 Van Valer, Joseph            Fishers Fire           6:24.69  
 11 Dougherty, Garrett           Fishers Fire           6:40.55  
 12 Sluys, Dylan                 Columbus            6:43.11  
 13 Schemel, Ryan                Westfield Yo           7:05.32  
 14 Sayre, Bryce                 Team Bird-2            7:25.81  
 15 White, Elijah                Body In Trai           7:43.83  
 
High Jump 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mann, Vincent                Body In Trai           3-00.00  
 
Long Jump 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thomas, Pierce               Indys Racing             4.75m  
  2 Clopton, Kamari              Fort Wayne E             3.67m  
  3 Fincher, Blake               Indys Racing             3.63m  
  4 Castillo, Jaylen             Fishers Fire             3.58m  
  5 Brodt, Sam                   Fishers Fire             3.32m  
  6 Bryant, Kevin                Fishers Fire             3.28m  
  7 Thalls, Brock                Columbus              3.24m  
  8 Carr, Evan                   Columbus              2.96m  
  9 Bell, Aaron                  Body In Trai             2.65m  
 10 Douglas, Stephan             Indys Racing             2.41m  
 11 James, A'Careon              Fort Wayne E             2.39m  
 12 Brown, Max                   Body In Trai             2.37m  
 
Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Tucker                Columbus              9.73m  
  2 Stephenson, Joseph           Merrillville             8.06m  
  3 Brown, Max                   Body In Trai             4.22m  
  4 Bragg, Jacob                 Body In Trai             3.33m  
  5 Simpson, Conner              Body In Trai             3.03m  
 
Javelin Throw 300g 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Tucker                Columbus             33.50m  
  2 Swisher, Zac                 Unattached              21.07m  
  3 Brodt, Sam                   Fishers Fire            20.43m  
  4 Mann, Vincent                Body In Trai            18.50m  
  5 Bell, Aaron                  Body In Trai            18.26m  
  6 Bryant, Kevin                Fishers Fire            14.15m  
  7 Nichols, Caleb               Body In Trai            12.61m  
  8 Brown, Max                   Body In Trai             9.55m  
  9 White, Elijah                Body In Trai             7.63m  
 
100 Meter  11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lewis, Henry                 Fishers Fire             12.00Q  3 
  2 Taylor, Nigel                Merrillville             13.00Q  2 
  3 Carruthers, Ciree            Indys Racing             13.10Q  1 
  4 Wilson, Micah                Indiana Stor             13.10Q  3 
  5 Walker, Jordan               Carmel Stall             13.30Q  1 
  6 Durham, Aaron                Indys Racing             14.40Q  2 
  7 Sullivan, Keon               Indys Racing             13.70q  3 
  8 Taylor, D'Andre              Merrillville             14.00q  1 
  9 Carruthers, Calum            Indys Racing             14.20   1 
  9 Waltz, Gavin                 Indys Racing             14.20   3 
 11 Gibson, Reece                Fort Wayne E             14.40   1 
 11 Jackson, Isaiah              Fishers Fire             14.40   2 
 11 Durrett, Antwon              Indiana Stor             14.40   3 
 14 Pinchok, Mikey               Merrillville             14.50   2 
 15 Lamon, Morgan                Fort Wayne E             14.80   1 
 16 Montgomery, Miles            Unattached               14.90   2 
 16 Woods, Eric                  Carmel Stall             14.90   2 
 
100 Meter  11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Lewis, Henry                 Fishers Fire             12.40  
  2 Taylor, Nigel                Merrillville             13.00  
  3 Carruthers, Ciree            Indys Racing             13.10  
  4 Wilson, Micah                Indiana Stor             13.50  
  5 Sullivan, Keon               Indys Racing             14.00  
  6 Taylor, D'Andre              Merrillville             14.30  
  7 Durham, Aaron                Indys Racing             14.80  
 -- Walker, Jordan               Carmel Stall                DQ  
Preliminaries
  9 Carruthers, Calum            Indys Racing                    
  9 Waltz, Gavin                 Indys Racing                    
 11 Gibson, Reece                Fort Wayne E                    
 11 Jackson, Isaiah              Fishers Fire                    
 11 Durrett, Antwon              Indiana Stor                    
 14 Pinchok, Mikey               Merrillville                    
 15 Lamon, Morgan                Fort Wayne E                    
 16 Montgomery, Miles            Unattached                      
 16 Woods, Eric                  Carmel Stall                    
 
200 Meter  11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Lewis, Henry                 Fishers Fire             25.65   2 
  2 Taylor, Nigel                Merrillville             26.16   2 
  3 Carruthers, Ciree            Indys Racing             26.42   1 
  4 Malone, Noah                 Indiana Stor             27.20   2 
  5 Wilson, Micah                Indiana Stor             27.47   2 
  6 Carruthers, Calum            Indys Racing             29.08   1 
  7 Young, Billie                Indiana Stor             29.19   2 
  8 Robinson, Riley              Fishers Fire             29.43   1 
  9 Taylor, D'Andre              Merrillville             29.51   2 
 10 Pinchok, Mikey               Merrillville             29.88   1 
 11 Durham, Aaron                Indys Racing             31.09   1 
 12 Lamon, Morgan                Fort Wayne E             31.14   1 
 13 Woods, Eric                  Carmel Stall             31.29   2 
 14 Smith, Rondale               Fort Wayne E             31.57   1 
 15 Durrett, Antwon              Indiana Stor             31.93   2 
 
400 Meter  11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 De St Jeor, Otto             Indiana Stor           1:01.40  
  2 Malone, Noah                 Indiana Stor           1:04.10  
  3 Young, Billie                Indiana Stor           1:05.60  
  4 Gibson, Reece                Fort Wayne E           1:07.00  
  5 Bell, Samuel                 Body In Trai           1:12.10  
 
800 Meter  11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 De St Jeor, Otto             Indiana Stor           2:29.30   2 
  2 Gibson, Reece                Fort Wayne E           2:40.37   1 
  3 Brisben, Alexander           Fishers Fire           2:41.74   2 
  4 Bell, Samuel                 Body In Trai           2:41.83   2 
  5 Poludasu, Rishi              Columbus            2:42.01   2 
  6 Anderson, Andrew             Body In Trai           2:48.25   2 
  7 Jones, Nikolai               Evansville S           2:51.24   2 
  8 Miller, Jackson              Body In Trai           2:52.67   1 
  9 Leppert, Matthew             Fishers Fire           3:00.39   1 
 10 Sluys, John                  Columbus            3:00.81   2 
 11 Records, Joseph              White River            3:01.76   1 
 12 Brown, Scott                 Unattached             3:11.09   1 
 13 Sayre, Branden               Team Bird-2            3:17.05   1 
 14 Merriman, Bastian            Team Bird-2            3:32.25   1 
 
1500 Meter  11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hruskoci, Nicholas           Northside Sa           5:06.76  
  2 Brelage, Thomas              Fishers Fire           5:22.91  
  3 Poludasu, Rishi              Columbus            5:22.98  
  4 Farah, Isaac                 Fishers Fire           5:28.72  
  5 Brisben, Alexander           Fishers Fire           5:40.28  
  6 Miller, Jackson              Body In Trai           5:44.34  
  7 Sluys, John                  Columbus            5:44.35  
  8 Anderson, Andrew             Body In Trai           5:45.92  
  9 Jones, Nikolai               Evansville S           5:52.50  
 10 Leppert, Matthew             Fishers Fire           6:16.84  
 11 Records, Joseph              White River            6:31.87  
 12 Sayre, Branden               Team Bird-2            6:41.37  
 13 Merriman, Bastian            Team Bird-2            7:42.03  
 
3000 Meter  11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hruskoci, Nicholas           Northside Sa          11:04.30  
  2 Poludasu, Rishi              Columbus           11:49.10  
  3 Farah, Isaac                 Fishers Fire          12:13.00  
  4 Sluys, John                  Columbus           12:32.50  
  5 Records, Joseph              White River           13:24.80  
  6 Sayre, Branden               Team Bird-2           13:46.90  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Walker, Jordan               Carmel Stall             13.23  
  2 Brelage, Thomas              Fishers Fire             15.68  
  3 Goines, Jalen                Indys Racing             16.34  
  4 Evans, Alex                  Unattached               18.00  
 
4x100 Meter Relay 11-12 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- Indys Racing Cheetahs  'A'                               DQ  
 
4x400 Meter Relay 11-12 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Indiana Storm TC  'A'                               4:30.74  
 
High Jump 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brelage, Thomas              Fishers Fire           4-08.00  
  2 Sommers, Samuel              Unattached             4-04.00  
  2 Sullivan, Keon               Indys Racing           4-04.00  
  4 Goines, Jalen                Indys Racing           3-06.00  
 
Long Jump 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sommers, Samuel              Unattached               4.94m  
  2 Taylor, Nigel                Merrillville             4.90m  
  3 Walker, Jordan               Carmel Stall             4.48m  
  4 Bell, Samuel                 Body In Trai             4.32m  
  5 Robinson, Riley              Fishers Fire             4.10m  
  6 Goines, Jalen                Indys Racing             3.95m  
  7 Waltz, Gavin                 Indys Racing             3.93m  
  8 Lamon, Morgan                Fort Wayne E             3.76m  
  9 Taylor, D'Andre              Merrillville             3.70m  
 10 Smith, Rondale               Fort Wayne E             3.61m  
 11 Jackson, Isaiah              Fishers Fire             3.50m  
 12 Leppert, Matthew             Fishers Fire             3.22m  
 
Shot Put 6 lb 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Irick, Andrew                Fishers Fire             9.71m  
  2 Heiking, Quinn               Fishers Fire             9.32m  
  3 Denham, Tanner               White River              8.50m  
  4 Ellett, Andrew               White River              7.16m  
  5 Tran, Ethan                  Unattached               6.91m  
  6 Ramsey, Rece                 Fishers Fire             6.45m  
  7 Russell, Alex                Columbus              6.29m  
 
Discus Throw 1 kg 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Heiking, Quinn               Fishers Fire            22.34m  
  2 Denham, Tanner               White River             21.13m  
  3 Irick, Andrew                Fishers Fire            19.54m  
  4 Evans, Alex                  Unattached              19.23m  
  5 Ramsey, Rece                 Fishers Fire            19.02m  
  6 Hoover, Clayton              White River             16.57m  
  7 Tran, Ethan                  Unattached              16.48m  
  8 Ellett, Andrew               White River             16.37m  
  9 Russell, Alex                Columbus             12.67m  
 
Javelin Throw 1 kg 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Heiking, Quinn               Fishers Fire            30.25m  
  2 Tran, Ethan                  Unattached              25.33m  
  3 Evans, Alex                  Unattached              25.00m  
  4 Anderson, Andrew             Body In Trai            20.42m  
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ramsey, Rece                 Fishers Fire          11:18.10  
 
100 Meter  13-14 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ferrell, Christopher         Fort Wayne E             11.70Q  2 
  1 Walker, Jalen                Carmel Stall             11.70Q  1 
  1 Becker, Justin               Unattached               11.70Q  1 
  4 Ramirez, David               Unattached               11.80Q  2 
  5 Clay, Damian                 Indys Racing             12.20Q  2 
  6 Tender, Elza                 Indiana Stor             12.40Q  1 
  6 Dunn, Michael                Western Boon             12.40Q  1 
  8 Shail, Colton                Unattached               12.30q  2 
  9 Maxey, Chase                 Fishers Fire             12.50   2 
 10 Henson, Dorian               Westfield Yo             12.90   2 
 11 Steppe, Noah                 Fishers Fire             13.10   1 
 12 Young, Frankie               Indys Racing             13.20   1 
 13 Cooper, Jiair                Fort Wayne E             13.40   1 
 14 Mao, Jonathan                Columbus              14.40   2 
 14 Glover, Gabriel              Fishers Fire             14.40   2 
 
100 Meter  13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Becker, Justin               Unattached               11.50  
  2 Ramirez, David               Unattached               11.70  
  3 Walker, Jalen                Carmel Stall             11.80  
  3 Ferrell, Christopher         Fort Wayne E             11.80  
  5 Shail, Colton                Unattached               12.10  
  6 Clay, Damian                 Indys Racing             12.20  
  7 Tender, Elza                 Indiana Stor             12.40  
  8 Dunn, Michael                Western Boon             12.50  
Preliminaries
  9 Maxey, Chase                 Fishers Fire                    
 10 Henson, Dorian               Westfield Yo                    
 11 Steppe, Noah                 Fishers Fire                    
 12 Young, Frankie               Indys Racing                    
 13 Cooper, Jiair                Fort Wayne E                    
 14 Mao, Jonathan                Columbus                     
 14 Glover, Gabriel              Fishers Fire                    
 
200 Meter  13-14 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Ferrell, Christopher         Fort Wayne E             23.99   1 
  2 Becker, Justin               Unattached               24.14   2 
  3 Clay, Damian                 Indys Racing             24.47   2 
  4 Ramirez, David               Unattached               24.49   2 
  5 Finley, Matthew              Northside Sa             25.53   2 
  6 Tender, Elza                 Indiana Stor             26.25   2 
  7 Henson, Dorian               Westfield Yo             26.90   1 
  8 Maxey, Chase                 Fishers Fire             26.94   1 
  9 Young, Frankie               Indys Racing             27.03   1 
 10 Cooper, Jiair                Fort Wayne E             28.02   1 
 11 Cunningham, Genesis          Indiana Stor             30.71   2 
 12 Glover, Gabriel              Fishers Fire             31.16   1 
 
400 Meter  13-14 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Walker, Jalen                Carmel Stall             53.20   2 
  2 Clay, Damian                 Indys Racing             54.60   1 
  3 Shail, Colton                Unattached               55.90   2 
  4 Nada, Abdelrahman            Indiana Stor             57.70   2 
  5 Ferrell, Christopher         Fort Wayne E             58.40   1 
  6 Royal, Jalen                 Fort Wayne E             58.90   1 
  7 Finley, Matthew              Northside Sa             59.00   2 
  8 Street, Jackson              Northside Sa           1:00.30   2 
  9 Young, Frankie               Indys Racing           1:01.30   1 
 10 Cunningham, Genesis          Indiana Stor           1:06.90   1 
 
800 Meter  13-14 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Shail, Colton                Unattached             2:15.30   2 
  2 Royal, Jalen                 Fort Wayne E           2:16.82   1 
  3 Manning, Michael             Fort Wayne E           2:18.97   1 
  4 Street, Jackson              Northside Sa           2:19.91   2 
  5 Foster, Alexander            Body In Trai           2:21.23   2 
  6 Johnson, Antwine             Indys Racing           2:28.36   2 
  7 Sayre, Bradlee               Team Bird-2            3:16.95   1 
 
1500 Meter  13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shail, Colton                Unattached             4:46.46  
  2 Reifsteck, Tyler             Evansville S           4:47.31  
  3 Jones, Ethan                 Evansville S           4:52.69  
  4 Manning, Michael             Fort Wayne E           4:53.94  
  5 Stidam, Skylar               Unattached             4:57.67  
  6 Foster, Alexander            Body In Trai           5:09.90  
  7 Johnson, Antwine             Indys Racing           5:13.92  
  8 Sebastian, Waco              Let It Fly T           5:18.63  
  9 Opel, Greer                  Evansville S           5:22.68  
 10 Clutter, John                Western Boon           5:25.40  
 11 Sayre, Bradlee               Team Bird-2            6:11.79  
 12 Simpson, Patrick             Body In Trai           6:12.33  
 
3000 Meter  13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Swisher, Jackson             Unattached            10:21.90  
  2 Reifsteck, Tyler             Evansville S          10:24.40  
  3 Jones, Ethan                 Evansville S          10:26.30  
  4 Stidam, Skylar               Unattached            10:35.20  
  5 Freeman, Zachary             Body In Trai          10:57.10  
  6 Burton, Matthew              Unattached            11:02.90  
  7 Commeville, Jack             Body In Trai          11:08.50  
  8 Opel, Greer                  Evansville S          11:10.00  
  9 Jackson, Timothy             Fishers Fire          11:30.20  
 10 Sebastian, Waco              Let It Fly T          12:02.20  
 11 Sayre, Bradlee               Team Bird-2           13:46.90  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Goines, Christian            Indys Racing             16.73  
  2 Hicks, Anthony               Indiana Stor             18.57  
 
200 Meter Hurdles 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Walker, Jalen                Carmel Stall             25.90  
  2 Hicks, Anthony               Indiana Stor             31.20  
  3 Street, Jackson              Northside Sa             31.30  
  4 Pearson, Jakob               Carmel Stall             33.50  
 
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Fishers Fire  'A'                                     50.00  
 
4x800 Meter Relay 13-14 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Body In Training TC  'A'                           10:32.50  
 
High Jump 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunn, Michael                Western Boon           5-00.00  
  2 Goines, Christian            Indys Racing           4-10.00  
  2 Becker, Jonathan             Unattached             4-10.00  
  2 Pearson, Jakob               Carmel Stall           4-10.00  
  5 Madison, George              Evansville S           4-06.00  
  6 Miller, Owen                 Body In Trai           3-10.00  
 
Pole Vault 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fehribach, Grant             Columbus            8-06.00  
  2 Walsh, Connor                Unattached             8-00.00  
  3 McQuinn, Brandon             Body In Trai           7-00.00  
 -- Mao, Jonathan                Columbus                 NH  
 -- Crum, Colton                 Unattached                  NH  
 
Long Jump 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ramirez, David               Unattached               5.46m  
  2 Maxey, Chase                 Fishers Fire             5.17m  
  3 Royal, Jalen                 Fort Wayne E             4.90m  
  4 Goines, Christian            Indys Racing             4.83m  
  5 Henson, Dorian               Westfield Yo             4.76m  
  6 Young, Frankie               Indys Racing             4.70m  
  7 Madison, George              Evansville S             4.66m  
  8 Hicks, Anthony               Indiana Stor             4.18m  
  9 Pearson, Jakob               Carmel Stall             4.09m  
 10 Cunningham, Genesis          Indiana Stor             3.83m  
 
Triple Jump 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Foster, Alexander            Body In Trai             9.80m  
 
Shot Put 4kg 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Norton, Brett                Merrillville            13.27m  
  2 Stephenson, Newlyn           Merrillville            12.80m  
  3 Niedzwiecki, Aaron           Unattached              11.65m  
  4 Collins, Benjamin            Body In Trai            10.85m  
  5 Pullins, Brad                Let It Fly T            10.37m  
  6 Edwards, Eli                 Columbus              9.24m  
  7 Ricci, Nathaniel             Let It Fly T             7.96m  
  8 Flint, Zachary               Unattached               6.74m  
  9 Miller, Owen                 Body In Trai             5.88m  
 
Discus Throw 1kg 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Niedzwiecki, Aaron           Unattached              42.20m  
  2 Norton, Brett                Merrillville            37.11m  
  3 Stephenson, Newlyn           Merrillville            36.39m  
  4 Pullins, Brad                Let It Fly T            35.00m  
  5 Kurlich, J P                 Indys Racing            26.54m  
  6 Collins, Benjamin            Body In Trai            24.68m  
  7 Flint, Zachary               Unattached              22.82m  
  8 Ricci, Nathaniel             Let It Fly T            21.47m  
  9 Edwards, Eli                 Columbus             20.82m  
 10 Davis, Carter                White River             14.70m  
 11 Miller, Owen                 Body In Trai            12.69m  
 
Javelin Throw 600g 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Swisher, Jackson             Unattached              34.74m  
  2 Bishop, Jeffrey              Fishers Fire            30.16m  
  3 Glover, Gabriel              Fishers Fire            28.90m  
  4 Pullins, Brad                Let It Fly T            28.31m  
  5 Ricci, Nathaniel             Let It Fly T            21.01m  
  6 Miller, Owen                 Body In Trai            15.69m  
  7 Hunter, Aaron                Columbus             15.15m  
 
100 Meter  15-16 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hobbs, Rayder                Unattached               11.50Q  2 
  2 Stiver, Jarrod               Northside Sa             11.70Q  1 
  3 Eddington, Andrecus          Elite Level              11.80Q  1 
  3 Johnson, Jordan              Fort Wayne E             11.80Q  2 
  5 McGuire, Brandon             Indys Racing             12.00Q  1 
  6 Smith, John                  Carmel Stall             12.20Q  2 
  6 Anderson, Samuel             Fort Wayne E             12.20Q  2 
  8 Fields, Caleb                Fort Wayne E             12.20q  1 
  9 Bailey, Javier               Fort Wayne E             12.30   2 
 10 Bannon, Raymond              Invictus Tra             12.70   2 
 11 Hunter, awn              Columbus              13.00   1 
 12 Edwards, Chris               Fort Wayne E             13.30   1 
 13 Kilby, Noah                  Fort Wayne E             14.20   2 
 
100 Meter  15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hobbs, Rayder                Unattached               11.60  
  2 Johnson, Jordan              Fort Wayne E             11.80  
  2 Eddington, Andrecus          Elite Level              11.80  
  4 Stiver, Jarrod               Northside Sa             11.90  
  5 McGuire, Brandon             Indys Racing             12.00  
  6 Anderson, Samuel             Fort Wayne E             12.10  
  7 Fields, Caleb                Fort Wayne E             12.20  
  8 Smith, John                  Carmel Stall             12.40  
Preliminaries
  9 Bailey, Javier               Fort Wayne E                    
 10 Bannon, Raymond              Invictus Tra                    
 11 Hunter, awn              Columbus                     
 12 Edwards, Chris               Fort Wayne E                    
 13 Kilby, Noah                  Fort Wayne E                    
 
200 Meter  15-16 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Hobbs, Rayder                Unattached               23.35   3 
  2 Ash, Nick                    Indiana Stor             23.40   3 
  3 Stiver, Jarrod               Northside Sa             23.71   3 
  4 Eddington, Andrecus          Elite Level              24.02   3 
  5 Fields, Caleb                Fort Wayne E             24.34   2 
  6 Woods, Marco                 Carmel Stall             24.58   3 
  7 Malone, Rogeno               Carmel Stall             24.79   3 
  8 McGuire, Brandon             Indys Racing             24.88   1 
  9 Johnson, Jordan              Fort Wayne E             24.89   1 
 10 Garner, Jalen                Indys Racing             25.10   2 
 11 Bannon, Raymond              Invictus Tra             25.64   2 
 12 Bailey, Javier               Fort Wayne E             26.05   2 
 13 Sheehan, Clayton             Fort Wayne E             27.21   1 
 14 Edwards, Chris               Fort Wayne E             27.54   2 
 15 Thompson, Kelvin             Carmel Stall             27.83   2 
 16 Hunter, awn              Columbus              27.85   1 
 17 Kilby, Noah                  Fort Wayne E             30.57   1 
 
400 Meter  15-16 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ash, Nick                    Indiana Stor             51.40   2 
  2 Chavis, John                 Indiana Stor             52.60   2 
  3 Stiver, Jarrod               Northside Sa             53.90   2 
  4 Woods, Marco                 Carmel Stall             54.00   2 
  5 Turner, David                Fort Wayne E             54.10   2 
  6 Myers, Quinn                 Indiana Stor             56.70   1 
  7 Sheehan, Clayton             Fort Wayne E             58.30   1 
  8 Ebikwo, Nathan               Carmel Stall             59.20   1 
  9 Johnson, Jordan              Fort Wayne E             59.50   1 
 10 Kilby, Noah                  Fort Wayne E           1:07.90   1 
 
800 Meter  15-16 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 York, Michael                Unattached             2:04.48   2 
  2 Sigmon, Shallmon             Unattached             2:08.04   1 
  3 Myers, Quinn                 Indiana Stor           2:10.20   1 
  4 Thatcher, Demarcos           Fort Wayne E           2:17.13   1 
  5 Anderson, William            Body In Trai           2:18.82   2 
  6 Sheehan, Clayton             Fort Wayne E           2:23.15   1 
  7 Davis, Andrew                White River            2:23.46   2 
  8 Goodin, Samuel               Unattached             2:24.86   2 
 
1500 Meter  15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sigmon, Shallmon             Unattached             4:43.19  
  2 Anderson, William            Body In Trai           4:48.31  
  3 Davis, Andrew                White River            4:50.67  
  4 Newby, Jonathan              Indiana TC             4:54.03  
  5 Thatcher, Demarcos           Fort Wayne E           4:55.99  
 
3000 Meter  15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bland, Chase                 Unattached            10:13.80  
  2 Davis, Andrew                White River           10:33.00  
  3 Darr, Caleb                  Unattached            11:07.90  
  4 Newby, Jonathan              Indiana TC            11:07.91  
 
110 Meter Hurdles 15-16 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Couch, Isaac                 Evansville S             16.51Q  1 
  2 Stephens, Bruce              Fort Wayne E             16.88Q  2 
  3 Garner, Jalen                Indys Racing             17.15Q  2 
  4 Beier, Peter                 Fort Wayne E             17.39Q  1 
  5 McGuire, Brandon             Indys Racing             17.70Q  1 
  6 Birdsong, Bryce              Indys Racing             18.39Q  2 
  7 Malone, Rogeno               Carmel Stall             18.16q  1 
  8 Benson, Dominic              Fort Wayne E             20.68q  2 
  9 Woods, Brett                 Fort Wayne E             20.72   2 
 
110 Meter Hurdles 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Couch, Isaac                 Evansville S             15.87  
  2 Stephens, Bruce              Fort Wayne E             16.44  
  3 Garner, Jalen                Indys Racing             17.08  
  4 McGuire, Brandon             Indys Racing             17.46  
  5 Malone, Rogeno               Carmel Stall             17.76  
  6 Birdsong, Bryce              Indys Racing             17.88  
  7 Beier, Peter                 Fort Wayne E             18.14  
  8 Benson, Dominic              Fort Wayne E             20.71  
Preliminaries
  9 Woods, Brett                 Fort Wayne E                    
 
400 Meter Hurdles 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Stephens, Bruce              Fort Wayne E             59.80  
  2 Malone, Rogeno               Carmel Stall           1:00.00  
  3 Beier, Peter                 Fort Wayne E           1:04.40  
  4 Goodin, Samuel               Unattached             1:06.90  
  5 Woods, Brett                 Fort Wayne E           1:07.40  
  6 Benson, Dominic              Fort Wayne E           1:08.10  
 
2000 Meter Steeplechase 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, William            Body In Trai           7:34.90  
  2 Davis, Andrew                White River            8:00.30  
 
4x100 Meter Relay 15-16 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Fort Wayne Express TC  'A'                            46.10  
  2 Fort Wayne Express TC  'B'                            47.20  
  3 Carmel Stallions  'A'                                 47.30  
 
4x400 Meter Relay 15-16 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Fort Wayne Express TC  'A'                          3:41.87  
 
High Jump 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hansen, Evan                 Unattached             6-02.00  
  2 Smith, James                 Unattached             5-00.00  
 
Long Jump 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bannon, Raymond              Invictus Tra             6.01m  
  2 Watts, Charlie               Fishers Fire             5.89m  
  3 Stiver, Jarrod               Northside Sa             5.83m  
  4 Couch, Isaac                 Evansville S             5.69m  
  5 Anderson, Samuel             Fort Wayne E             5.39m  
  6 McGuire, Brandon             Indys Racing             5.28m  
  7 Thompson, Kelvin             Carmel Stall             4.61m  
  8 Smith, John                  Carmel Stall             4.44m  
 -- Edwards, Chris               Fort Wayne E              FOUL  
 
Triple Jump 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Samuel             Fort Wayne E            11.91m  
  2 Couch, Isaac                 Evansville S            11.81m  
 
Shot Put 12 lb 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Buie, Nas                    Carmel Stall            12.56m  
  2 Freeman, Ryan                Indiana TC              12.50m  
  3 Smith, James                 Unattached              12.21m  
  4 Hill, Gaven                  Indiana TC              12.15m  
  5 Minges, Clark                Unattached              11.73m  
  6 Ash, Payton                  Merrillville            11.43m  
  7 Roberts, Ashton              Carmel Stall             9.71m  
  8 Pullins, Brett               Let It Fly T             8.99m  
  9 Bertucci, Derek              Northside Sa             8.60m  
 10 Fuller, Stephen              Fishers Fire             7.71m  
 11 Goddin, Robert               Indiana TC               6.88m  
 
Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Freeman, Ryan                Indiana TC              40.58m  
  2 Buie, Nas                    Carmel Stall            33.74m  
  3 Smith, James                 Unattached              32.40m  
  4 Minges, Clark                Unattached              31.99m  
  5 Ash, Payton                  Merrillville            29.49m  
  6 Roberts, Ashton              Carmel Stall            28.30m  
  7 Bertucci, Derek              Northside Sa            27.50m  
  8 Pullins, Brett               Let It Fly T            27.37m  
  9 Fuller, Stephen              Fishers Fire            23.91m  
 10 Goddin, Robert               Indiana TC              21.67m  
 
Hammer Throw 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pullins, Brett               Let It Fly T            28.23m  
  2 Bertucci, Derek              Northside Sa            26.56m  
  3 Freeman, Ryan                Indiana TC              24.85m  
  4 Goddin, Robert               Indiana TC              19.37m  
 
Javelin Throw 800g 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mennen, Jack                 Body In Trai            29.23m  
  2 Anderson, William            Body In Trai            26.76m  
  3 Bertucci, Derek              Northside Sa            25.87m  
  4 Pullins, Brett               Let It Fly T            25.27m  
  5 Goddin, Robert               Indiana TC              19.75m  
  6 Fuller, Stephen              Fishers Fire            15.53m  
 
100 Meter  17-18 Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wyley, William               Fort Wayne E             10.90Q  3 
  2 Thomas, Isaiah               Indiana Stor             11.40Q  1 
  3 Badua, Phoenix               Indiana Stor             11.60Q  2 
  3 Lowe, Marcus                 Fort Wayne E             11.60Q  2 
  5 James, Thomas                Fort Wayne E             11.10Q  3 
  6 Moses, Alexander             Fort Wayne E             11.70Q  1 
  7 Dozier, Carllyn              South Bend B             11.60q  3 
  8 Richardville, Patrick        Fort Wayne E             11.70q  2 
  9 Norris, Cody                 Indiana Stor             11.80   2 
 10 Wilson, Michael              Indiana Stor             11.90   1 
 11 Jackson, Anthony             Indiana Stor             12.00   3 
 12 Miller, Christian            Fort Wayne E             12.10   1 
 13 Berry, Eason                 Carmel Stall             12.70   1 
 
100 Meter  17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Wyley, William               Fort Wayne E             11.40  
  2 Lowe, Marcus                 Fort Wayne E             11.50  
  3 James, Thomas                Fort Wayne E             11.60  
  3 Moses, Alexander             Fort Wayne E             11.60  
  5 Richardville, Patrick        Fort Wayne E             11.70  
  5 Badua, Phoenix               Indiana Stor             11.70  
Preliminaries
  2 Thomas, Isaiah               Indiana Stor                    
  7 Dozier, Carllyn              South Bend B                    
  9 Norris, Cody                 Indiana Stor                    
 10 Wilson, Michael              Indiana Stor                    
 11 Jackson, Anthony             Indiana Stor                    
 12 Miller, Christian            Fort Wayne E                    
 13 Berry, Eason                 Carmel Stall                    
 
200 Meter  17-18 Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Thomas, Isaiah               Indiana Stor             21.97   3 
  2 Jones, Derrick               Indiana Stor             22.31   3 
  3 Moses, Alexander             Fort Wayne E             22.96   1 
  4 James, Thomas                Fort Wayne E             23.45   2 
  5 Horn, Chris                  Fort Wayne E             23.52   2 
  6 Richardville, Patrick        Fort Wayne E             23.64   1 
  7 Rossebo, 092796              Carmel Stall             23.89   3 
  8 Feller, Kevin                Unattached               23.99   3 
  9 McGee, Gerald                Fort Wayne E             24.20   1 
 10 Norris, Cody                 Indiana Stor             24.27   2 
 11 Wilson, Michael              Indiana Stor             24.31   3 
 12 Lanosga, Max                 Carmel Stall             24.55   3 
 13 Badua, Phoenix               Indiana Stor             24.68   2 
 14 Berry, Eason                 Carmel Stall             24.94   2 
 15 Lowe, Marcus                 Fort Wayne E             25.11   1 
 16 Wyley, William               Fort Wayne E             27.42   1 
 
400 Meter  17-18 Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Deal, Tim                    Unattached               50.60   2 
  1 Fowles, Jhedelle             Unattached               50.60   2 
  1 Jones, Derrick               Indiana Stor             50.60   2 
  4 Crawford, Jonathan           Indiana Stor             51.80   2 
  5 Murray, Aaron                Indiana Stor             52.00   2 
  5 Moses, Alexander             Fort Wayne E             52.00   1 
  7 Jones, Cody                  Indiana Stor             53.00   1 
  8 Feller, Kevin                Unattached               53.20   1 
  9 Wilson, Michael              Indiana Stor             53.40   1 
 10 Dozier, Carllyn              South Bend B             58.30   2 
 
800 Meter  17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Cody                  Indiana Stor           2:06.76  
  2 Salter, Kevin                Fort Wayne E           2:06.81  
  3 Crawford, Jonathan           Indiana Stor           2:06.85  
  4 Easton, Tyrese               Fort Wayne E           2:11.44  
  5 Jackson, Cameron             Indys Racing           2:36.66  
 
1500 Meter  17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sargent, Jonathan            Unattached             4:55.19  
 
3000 Meter  17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Salter, Kevin                Fort Wayne E           9:59.50  
 
110 Meter Hurdles 17-18 Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wright, Jacob                Indiana Stor             14.66Q  2 
  2 Davis, Jordan                Fort Wayne E             15.78Q  1 
  3 Stamm, Grant                 Indiana TC               14.88Q  2 
  4 Upshaw, Khalil               Unattached               16.51Q  1 
  5 Hollins, Cameron             Unattached               15.33Q  2 
  6 Jackson, Anthony             Indiana Stor             18.93Q  1 
  7 Abdul-Ghani, Ali             Indiana Stor             17.74q  2 
 
110 Meter Hurdles 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Wright, Jacob                Indiana Stor             14.15  
  2 Stamm, Grant                 Indiana TC               14.53  
  3 Hollins, Cameron             Unattached               15.06  
  4 Davis, Jordan                Fort Wayne E             15.08  
  5 Upshaw, Khalil               Unattached               15.75  
  6 Jackson, Anthony             Indiana Stor             16.07  
  7 Abdul-Ghani, Ali             Indiana Stor             16.92  
 
400 Meter Hurdles 17-18 Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wright, Jacob                Indiana Stor             53.60   2 
  2 Stamm, Grant                 Indiana TC               56.60   1 
  3 Conde, Moussa                Indiana Stor             57.50   2 
  4 Davis, Jordan                Fort Wayne E           1:00.80   1 
  5 Jackson, Anthony             Indiana Stor           1:03.40   2 
  6 Reed, Christopher            Merrillville           1:04.30   2 
  7 Bluitt, DeAndre              Indiana Stor           1:07.40   1 
  8 Abdul-Ghani, Ali             Indiana Stor           1:10.50   1 
 
2000 Meter Steeplechase 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sargent, Jonathan            Unattached             7:33.10  
 
4x100 Meter Relay 17-18 Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Indiana Storm TC  'A'                                 42.70  
  2 Fort Wayne Express TC  'A'                            42.90  
  3 Fort Wayne Express TC  'B'                            44.50  
 
4x400 Meter Relay 17-18 Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Indiana Storm TC  'A'                               3:24.99  
 
High Jump 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Reilly, Colin                Indiana TC             6-06.00  
  1 Olson, Alexander             Indiana TC             6-06.00  
  3 Coulter, Waylon              Elite Level            6-04.00  
  3 Bluitt, DeAndre              Indiana Stor           6-04.00  
  5 Easton, Tyrese               Fort Wayne E           6-02.00  
  6 Hollins, Cameron             Unattached             6-00.00  
  7 Frederick, Jonathan          Indiana TC             5-10.00  
  7 Davis, Jordan                Fort Wayne E           5-10.00  
 
Pole Vault 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Conde, Moussa                Indiana Stor          15-06.00  
  2 Armstrong, Tony              Fort Wayne V          15-00.00  
  3 Coulter, Waylon              Elite Level           12-06.00  
  4 Nemeth, Tyler                Wabash Valle          11-00.00  
  4 Diekhoff, Cameron            Wabash Valle          11-00.00  
  6 Kieser, Nicholas             Unattached            10-06.00  
 
Long Jump 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wright, Jacob                Indiana Stor             6.38m  
  1 Frederick, Jonathan          Indiana TC               6.38m  
  3 Horn, Chris                  Fort Wayne E             6.36m  
  4 Miller, Christian            Fort Wayne E             6.00m  
  5 McGee, Gerald                Fort Wayne E             5.88m  
  6 Norris, Cody                 Indiana Stor             5.64m  
  7 Crawford, Jonathan           Indiana Stor             5.50m  
  8 Jackson, Anthony             Indiana Stor             4.98m  
 
Triple Jump 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Abdul-Ghani, Ali             Indiana Stor            12.31m  
  2 Horn, Chris                  Fort Wayne E            12.03m  
  3 Reed, Christopher            Merrillville            10.34m  
 
Shot Put 12 lb 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schall, David                Unattached              14.82m  
  2 Laconi, Vince                Indiana Stor            14.70m  
  3 Hull, Parker                 Unattached              12.22m  
  4 Bertucci, Jake               Let It Fly T            11.91m  
 
Discus Throw 1.6kg 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schall, David                Unattached              47.19m  
  2 Smith, Jesse                 Unattached              42.14m  
  3 Laconi, Vince                Indiana Stor            36.40m  
  4 Hull, Parker                 Unattached              36.29m  
  5 Volmerding, Brandon          Let It Fly T            36.06m  
  6 Bertucci, Jake               Let It Fly T            35.60m  
 
Hammer Throw 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bertucci, Jake               Let It Fly T            37.45m  
  2 Volmerding, Brandon          Let It Fly T            27.37m  
 
Javelin Throw 800g 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Jesse                 Unattached              47.12m  
  2 Volmerding, Brandon          Let It Fly T            33.35m  
  3 Bertucci, Jake               Let It Fly T            18.02m